Dwa lata nauki i zabawy w Pilczycy za unijne pieniądze (zdjęcia)

Dodano: 28 sierpnia 2011, 9:14 Autor:

Zakończył się dwuletni projekt "Przedszkole – moje marzenie”, dzięki któremu, za pieniądze z Unii Europejskiej, ponad 60 dzieci z gminy Słupia uczestniczyło w przedszkolnych zajęciach pełnych atrakcji.
Dzieciaki z gminy Słupia z koordynatorami projektu "Przedszkole – moje marzenie” Justyną Wójtowicz i Mariuszem Brelskim

Dzieciaki z gminy Słupia z koordynatorami projektu "Przedszkole – moje marzenie” Justyną Wójtowicz i Mariuszem Brelskim (fot. Marzena Kądziela)

W 2009 roku wójt gminy Słupia, Witold Wójcik, zdecydował się na krok, na który czekało wielu rodziców. Krokiem tym było uruchomienie przedszkola w Szkole Podstawowej w Pilczycy. Ponieważ gmina nie należy do zbyt bogatych, wójt postanowił skorzystać z pomocy unijnych funduszy. Aby je otrzymać należało napisać stosowny projekt, którym zajęli się Mariusz Brelski i Justyna Wójtowicz. Projekt został zaakceptowany przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach i w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki otrzymał ponad 900 tysięcy złotych na realizację.

- Przez nasze przedszkole przewinęło się 67 dzieci z całej gminy, które miały zapewniony bezpłatny dojazd do placówki – mówi Justyna Wójtowicz. – Przy rozproszonych po gminie wioskach było to niezwykle ważne.

Mariusz Brelski dodaje, że pilczyckie przedszkole jest niezwykłe nie tylko ze względu na bezpłatny dojazd. – Rodzice nie musieli płacić także za całodzienne wyżywienie swoich pociech, za wycieczki na basen, do teatru czy kina – informuje. – Maluchy uczyły się języka angielskiego, miały zajęcia z rytmiki, spotkania z logopeda i psychologiem. Każde dziecko miało także bezpłatny zestaw książek i przyborów szkolnych.

W piątek w Pilczycy odbył się podsumowujący dwuletnią działalność przedszkola festyn. Jednak przedszkole, już bez unijnych pieniędzy, nadal będzie działać. O jego utrzymanie zadba samorząd ze Słupi. – A za rok być może uda się napisać kolejny projekt, który znowu zapewni dzieciakom przedszkole pełne atrakcji – kończy koordynator projektu Mariusz Brelski.

Dzieci, w obecności między innymi wójta Witolda Wójcika i przewodniczącego rady gminy Stanisława Arwaja oraz licznej grupy rodziców zaprezentowały program artystyczny, a potem wiele godzin korzystały z atrakcji typu dmuchane zamki czy trampoliny. Wraz z rodzicami uczestniczyli też w słodkim poczęstunku, jaki zapewnili organizatorzy zabawy.

Czytaj więcej o:
  • kapitał ludzki
  • przedszkole
  • Słupia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.