Stalowa Wola ma szansę stać się centrum turystyki przemysłowej

Dodano: 31 sierpnia 2011, 21:00 Autor:

Stalowa Wola – największy ośrodek przemysłowy na Podkarpaciu – stałby się centrum turystyki przemysłowej na szlaku, jaki ciągnąłby się przez pół Polski od Zabrza do Przemyśla. Pieniądze na to dałaby Unia.

Taki pomysł, podlany entuzjastycznym sosem, podał w środę dziennikarzom na tacy prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak. Wsparła go wicemarszałek podkarpacka Anna Kowalska, która zjechała tu z gospodarczą wizytą na zaproszenie prezydenta i posła sejmiku Bronisława Tofila.

OLBRZYMIE ATUTY

Jak wspomniała wicemarszałek, zbliża się czas przyjęcia przez wojewódzki samorząd budżetu na 2012 rok, nadchodzi także nowa strategia pozyskiwania unijnych pieniędzy na lata od 2013 do 2020. A ta strategia promować ma pomysły międzyregionalne. I właśnie takim międzyregionalnym pomysłem, obejmującym trzy województwa, byłby szlak turystyki przemysłowej.

Stalowa Wola ma olbrzymie atuty, aby stać się perłą tego szlaku. Są tu stare, wielkiej urody, hale produkcyjne, w których mogłyby powstać sale wystawowe, ośrodki konferencyjne czy obiekty handlowe i rekreacyjne. Jest "aluminiowa dolina”, gdzie istnieje wiele pięknych, nowoczesnych zakładów na zalesionym terenie należącym niegdyś do Huty Stalowa Wola.

UDANA INWESTYCJA

Stalowa Wola, powstała w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego, byłaby właśnie przykładem tej udanej inwestycji. Prezydent Szlęzak chce także, aby doszło w mieście do rekonstrukcji, odtworzenia polskiego pawilonu światowej wystawy z 1939 roku "Świat Jutra”, jaka przygotowana była w Nowym Jorku. Polskie eksponaty na tę wystawę są w Muzeum Polskim za oceanem i mogłyby trafić właśnie do Stalowej Woli.

Kolejnym pomysłem jest zrobienie z powstającej w Stalowej Woli międzyuczelnianej biblioteki, wiodącej nowoczesnej biblioteki w regionie. Prezydent chciałby także włączyć się w zagospodarowanie modrzewiowego dworku w Julinie, gdzie powstałaby Akademia Juliańska, kształcąca artystów.

Czytaj więcej o:
  • przemysł
  • stalowa wola
  • turystyka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz rządy prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka na półmetku tej kadencji? [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 196.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.