W Solcu otwarto Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Co na to mieszkańcy?

Dodano: 5 września 2011, 21:30 Autor:

Działający od lat dom dziecka w Solca nad Wisłą został zlikwidowany, a tego typu placówkę uruchomiono w Siennie w budynku po internacie szkoły zawodowej. W obiekcie po "bidulu” w Solcu otwarto Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.

Zmiany budzą kontrowersje, mieszkańcy Solca obawiają się, że trudna młodzież przysporzy im kłopotów.

- Dom dziecka od pierwszego września działa w dawnym internacie szkoły zawodowej przy ulicy Szkolnej w Siennie. Przebywa w nim 25 dzieci – mówi Stanisław Pora, wójt gminy Sienno i dodaje, że dla gminy to pewna nowość, ale wszelkie decyzje o jego lokalizacji należały do powiatu.

Mieszkańcy Sienna są sceptycznie nastawieni do nowej placówki.

- Jeśli podopieczni nie będą stwarzać problemów, to będzie dobrze, ale jak będą rozrabiać, to nikt nie będzie zadowolony. Tak na prawdę to cieszą się chyba tylko ci z gminy, co w nowej placówce znaleźli zatrudnienie, takich osób jest podobno cztery – mówi jeden z mieszkańców Sienna.

Dużo gorzej na zmiany zapatrują się mieszkańcy Solca nad Wisłą. Do funkcjonowania domu dziecka udało im się przyzwyczaić, ale Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii traktują jako zło konieczne.

- To będzie miejsce dla trudnej młodzieży, z problemami. W grę wejdzie więc na pewno alkohol, agresja, narkotyki. Nie chcemy takiego towarzystwa – piszą do naszej redakcji.

- Rada gminy wyraziła protest co do organizacji takiego ośrodka w Solcu, sprzeciw dali także mieszkańcy w formie podpisów i petycji– mówi Andrzej Czajkowski, wójt gminy Solec nad Wisłą i dodaje, że mieszkańcy uważają, że ośrodek nie wpłynie pozytywnie na wizerunek Solca jako miejscowości turystycznej.

- Władze powiatu nie konsultowały z nami decyzji co do powstania na terenie gminy tego typu placówki – mówi wójt Solca.

Czy uruchomienie ośrodka może oznaczać dla gminy pozytywy?

- Obawiam się, że pozytyw może być jeden, to zatrudnienie, o które ubiegają się również mieszkańcy naszej gminy - usłyszeliśmy od wójta Solca.

W ośrodku będzie przebywać 70 wychowanków z całej Polski. Będą zajmować teren placówki, w której do niedawna mieścił się dom dziecka.

- Zmiany które nastąpiły, czyli likwidacja domu dziecka w Solcu a w jego miejscu utworzenie ośrodka socjoterapii dla młodzieży i utworzenie domu dziecka w Siennie, to jedyna możliwość by poradzić sobie z trudną sytuacją w jakiej znaleźliśmy się – mówi w skrócie Roman Ochyński, starosta powiatu lipskiego.

Czytaj więcej o:
  • dom
  • dziecka
  • Lipsko
  • młodzież
  • ośrodek
  • pieniądze
  • placówka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.