Twoje miasto

Jesteś tu: Strona główna Zdrowie i uroda Uroda Artykuł

Uroda wzięta z...księżyca

Dodano: 17 września 2011, 9:00 Autor:

O tym, że Księżyc ma wpływ na nasze życie jest przekonana kosmetyczka Anna Mikos-Vadjić. Proponuje by zabiegi upiększające przeprowadzać zgodnie z jego fazami. Po to by były najskuteczniejsze.
Kosmetyczka Anna Mikos-Vadjić proponuje, by zabiegi upiększające przeprowadzać zgodnie z fazami księżyca.

Kosmetyczka Anna Mikos-Vadjić proponuje, by zabiegi upiększające przeprowadzać zgodnie z fazami księżyca. (fot. Łukasz Zarzycki)

Anna Mikos-Vadjić

42 lata. Dyplomowana kosmetyczka, absolwentka marketingu propagująca naturalne kosmetyki, instruktorka Radykalnego Wybaczania metodą Tippinga, zwolenniczka metod leczniczych św. Hildegardy. Mama trzech synów Patryka, Jurka, Wiktora, właścicielka trzech kotów. Mąż Janko jest ekonomistą. Od 2007 roku mieszka w Hucie Podłysicy a dzięki unijnemu programowi "Rockefeller-ka z gminy Bieliny!" utworzyła Gabinet Zdrowia i Urody "Cud” w Hucie Podłysicy i Kielcach.

O wpływie Księżyca przekonała się dawno temu. - Stosując zabiegi odchudzające nie wiedziałam, dlaczego jedne panie chudną, a inne prawie wcale – opowiada. Dopiero po pewnym czasie skojarzyłam to z fazami Księżyca i potem potwierdziłam. Te panie, które kurację zaczynały gdy Księżyca ubywało, miały świetne rezultaty.

Pani Anna zaczęła szukać informacji na ten temat. – Różne rady sprawdzałam na sobie, potem na klientkach i dzisiaj jestem ogromną zwolenniczką życia zgodnie z fazami Księżyca - mówi. – Przekonuję do tego panie, bo ta wiedza nic nie kosztu-je a może ułatwić nam życie i poprawić urodę.

O tym jak wykorzystać Księżyc mówiła paniom na spotkaniu w kieleckim klubie Miniatura.

Wędrówka księżyca

Wędrówkę po nieboskłonie rozpoczyna fazą zwaną no-wiem, jest tak blisko Słońca, że po prostu go nie widać. W ciągu kolejnych 14 dni rośnie do pełni. Przez następne 14 dni powoli chudnie, aż całkowicie zniknie z pola widzenia, wracając do pozycji nowiu. Wędrówka trwa 28 dni i podzielona jest na: nów (Księżyca nie widać), pierwszą kwadrę (widać prawą połówkę tarczy), pełnię (widać cały Księżyc) i ostatnią kwadrę (widać lewą połówkę tarczy). W tym czasie przechodzi kolejno 12 znaków zodiaku.

Księżyc w pełni kobiecości

- Księżyc, wbrew swojej męskiej nazwie, jest przepełniony pierwiastkiem kobiecym – tłumaczy Anna Mikos-Vadjić. - Dlatego ma wpływ na macierzyństwo, uczucia, wrażliwość, intuicję, podświadomość i urodę. Na włosy szczególnie.

Pani Anna pamięta, że koleżanki z salonu pytały ją, kiedy można obcinać a kiedy farbować włosy. – I one zauważyły, że to działa, włosy obcięte o właściwej porze nie odrastają tak szybko, fryzura dłużej zachowuje kształt, farba lepiej się trzyma.

Zasady są dosyć proste. Strzyżenie jest najkorzystniejsze, kiedy Księżyca ubywa, najlepiej robić to przez trzy dni po pełni aż do nowiu. Jednocześnie Księżyc powinien przebywać w odpowiednim do tych czynności znaku zodiaku, czyli w: Lwie, Pannie, Wodniku lub Bliźniętach. Ścinanie włosów w czasie, gdy Księżyc stoi w Raku lub Rybach, nie służy ich urodzie. Znak Raka powoduje ich sztywność i kłopoty z układaniem, a znak Ryb - powstawanie łupieżu.

Trwała ondulacja zalecana jest w dni, podczas których Księżyc rośnie, tj. od trzeciego dnia po nowiu aż do pełni. Przy czym najlepiej by było, gdyby odwiedził w tym czasie znak Lwa, Panny, Byka lub Skorpiona.

- Farbując włosy warto wybrać okres, kiedy Księżyc się powiększa i jest w Byku, Lwie, Raku, Wadze, Koziorożcu lub Rybach – dodaje kosmetyczka.

Nów dobry na naczynka

Księżyc ma wpływ nie tylko na pielęgnację włosów, ale całego ciała. - Wszystkie zabiegi polegające na odżywianiu, regeneracji powinny być przeprowadzane, kiedy go przybywa – tłumaczy kosmetyczka. - I na odwrót – te polegające na oczyszczaniu, detoksykacji powinny być wykonywane z Księżycem malejącym, wtedy będą skuteczniejsze.

Co jeszcze warto zapamiętać: w I kwadrze, kiedy Księżyca przybywa organizm nastawiony jest na odnowę i wszelkie za-biegi upiększające przyniosą rewelacyjne efekty. Nasza skóra odzyska jędrność, spłycą się zmarszczki. Odżywki regeneracyjne wzmocnią włosy i paznokcie.

W czasie pełni (ostatnia była 12 września) jest doskonały czas na farbowanie włosów. Kolor dłużej się utrzyma i będzie intensywniejszy. II kwadra - Księżyca ubywa pora na obcinane włosów a także na depilacje, włosy będą wolniej odrastały.

Nów – obcięte teraz włosy odrosną szybciej i będą też "posłuszniejsze" przy modelowaniu. Zmniejsza się nasza wrażliwość na ból, małe jest ryzyko tworzenia się blizn. Nów to bardzo dobry moment na zabiegi zamykania naczynek krwionośnych oraz usuwania narośli.

I jeszcze uwaga: maseczki pielęgnacyjne mające wzmocnić włosy najlepiej działają, gdy Księżyc znajdzie się w znaku Byka, Lwa, Panny, Wagi lub Koziorożca. Chcąc natomiast włosy oczyścić poprzez wszelkiego rodzaju maski, płukanki poczekajmy, aż Księżyc odwiedzi znak Skorpiona, Koziorożca czy Wodnika i zacznie chudnąć.

- Polecam wszystkim paniom by zgodnie z fazami Księży-ca układały wizyty w salonach kosmetycznych czy fryzjerskich, w Niemczech gdzie wiedza na temat wpływu Księżyca jest popularniejsza w niekorzystne dni fryzjerzy zamykają salony, bo wiedzą, że i tak nikt nie przyjdzie się strzyc – mówi Anna Mikos-Vadjić. Warto do tych rad stosować się także w trakcie codziennej pielęgnacji w domu. Domowy peeling na pewno lepiej po-działa w ubywającym Księżycu. A taki najprostszy i skuteczny można wyczarować samemu: wystarczy cukier lub sól zmieszać z oliwa i pachnącym olejkiem. Takim specyfikiem można oczy-ścić całe ciało, ale nie twarz. Drobinki cukru są zbyt ostre dla delikatnej skóry. Pora na taki zabieg teraz po pełni, jest bardzo dobra. Informacje o tym w jakim znaku zodiaku znajduje się Księżyc można znaleźć na stronie www.czary.pl/kalendarzksiezycowy

Czytaj więcej o:
  • kosmetyczka
  • księżyc
  • uroda
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Informacje z Twojego powiatu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015