Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

"Karuzela" skutecznie pomaga poważnie chorym dzieciom

Dodano: 19 września 2011, 21:00 Autor:

Organizacja została powołana do życia pięć lat temu. Jego członkami są rodzice, których dzieci cierpią na różne dysfunkcje. Wspólnie się wspierają, edukują i pomagają. Teraz udało im się stworzyć ośrodek, w którym pomocy mogą szukać nowi członkowie.
Mamy specjalne pomieszczenie, w którym odbywają się różne terapie. Można zdecydować się na zajęcia indywidualne lub grupowe – informuje pani Katarzyna Ziętek, członkini stowarzyszenia.

Mamy specjalne pomieszczenie, w którym odbywają się różne terapie. Można zdecydować się na zajęcia indywidualne lub grupowe – informuje pani Katarzyna Ziętek, członkini stowarzyszenia. (fot. Łukasz Wójcik)

Przydatne informacje

Jeśli twoje dziecko również cierpi na ADHD, Zespół Aspergera i Autyzm lub inne dysfunkcje i niepełnosprawności potrzebną pomoc możesz uzyskać w Centrum Terapii i Rehabilitacji "Karuzela”, które mieści się przy ulicy Mechanicznej 5 w Radomiu. Więcej informacji na ten temat można uzyskać również pod numerem telefonu 510 832 823.

Centrum Terapii i Rehabilitacji "Karuzela” powstało z myślą o dzieciach z ADHD, Zespołem Aspergera i Autyzmem oraz innymi dysfunkcjami. Pomagają dzieciom w każdym wieku.

- Jesteśmy grupą rodziców, których dzieci cierpią właśnie na te choroby. Każdy z nas przebył długą drogę związaną ze znalezieniem nowych, skutecznych terapii, doświadczonych lekarzy, a nawet ośrodków terapii. Najpierw udzielaliśmy sobie koleżeńskich rad, potem postanowiliśmy założyć stowarzyszenie – wspomina początki Sylwia Waśkiewicz, prezes stowarzyszenia.

MAŁYMI KROKAMI

Kiedy grupa się rozrosła, kolejnym krokiem była organizacja różnego rodzaju spotkań i zajęć grupy samopomocowej dla rodziców dzieci z ADHD oraz innymi zaburzeniami w zachowaniu.
- Przez kilka lat korzystaliśmy z gościnności różnych ośrodków i placówek, w których organizowaliśmy zajęcia. Nasz główna siedziba mieściła się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu przy ulicy Limanowskiego – opowiada prezes.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu rodziców udało im się znaleźć miejsce, w którym bez przeszkód i ograniczeń mogą rehabilitować dzieci i prowadzić różnego rodzaju terapie. Członkinie własnoręcznie je odnowiły i przystąpiły do kolejnych działań.

- Kilka miesięcy temu wynajęliśmy pomieszczenia przy ulicy Mechanicznej. Teraz mamy już zaplecze i zamierzamy na poważnie ruszyć z pomocą – zapowiada Katarzyna Ziętek, członkini stowarzyszenia.

OFERUJĄ POMOC DZIECIOM

Obecnie stowarzyszenie współpracuje z kilkoma specjalistami, między innymi z psychologiem i rehabilitantem.

- Z doświadczenia wiemy, jak bardzo drogie są terapie i nie wszyscy rodzice mogą sobie na nie pozwolić, a przynajmniej niezbyt często. Jednocześnie są one konieczne do prawidłowego rozwoju dziecka. Właśnie dlatego organizujemy zajęcia w cenach o połowę niższych niż te proponowane na rynku – mówi pani prezes. – Współpracujący z nami terapeuci są wykwalifikowanymi specjalistami, jednak nie nastawiają się na zysk. Chcą zdobyć nowe doświadczenie i zwyczajnie pomóc potrzebującym – dodają członkinie stowarzyszenia.

Czytaj więcej o:
  • Karuzela
  • Radom
  • stowarzyszenie
  • terapia
  • zajęcia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.