Szpital w Końskich będzie miał rezonans magnetyczny

Dodano: 27 września 2011, 8:57 Autor:

Skończą się kosztowne wyjazdy pacjentów na badania do Kielc. A to za sprawą rezonansu magnetycznego, który za kilka miesięcy znajdzie się w koneckim szpitalu. I co bardzo ważne – szpital nie poniesie z tego powodu żadnych kosztów.
Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Końskich Wojciech Przybylski pokazuje, że w miejscu dzisiejszej sali rehabilitacyjnej będzie urządzona pracowania rezonansu magnetycznego

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Końskich Wojciech Przybylski pokazuje, że w miejscu dzisiejszej sali rehabilitacyjnej będzie urządzona pracowania rezonansu magnetycznego (fot. Marzena Kądziela)

Brak w Szpitalu Specjalistycznym św. Łukasza w Końskich pracowni rezonansu magnetycznego lekarze i pacjenci odczuwają od lat. Szczególnie dotyczy to pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.

– Chorzy leczeni na naszym oddziale neurologicznym, u których konieczne jest wykonanie badania na rezonansie magnetycznym, są karetką wożeni do Kielc – informuje dyrektor szpitala doktor Wojciech Przybylski. – Rocznie takich kursów wykonywane jest 300 – 400. A wiąże się to zarówno z naszymi opłatami za badanie, jak i za transport. Pacjenci ambulatoryjni na takie badanie czekają wiele miesięcy. Dlatego od dłuższego już czasu przymierzamy się do uruchomienia pracowni w naszej placówce.

WSZYSTKO ROZBIJA SIĘ O PIENIĄDZE

Jak dodaje dyrektor Przybylski, wszystko rozbija się o pieniądze, bowiem koszt rezonansu magnetycznego to 6-7 milionów złotych. – Do tego dochodzi jeszcze adaptacja pomieszczeń za kolejne pół miliona złotych – informuje szef szpitala. – Na takie wydatki nas zwyczajnie nie stać. Okazało się jednak, że istnieją specjalistyczne firmy, które takie pracownie otwierają w placówkach zdrowia. My wydzierżawiamy pomieszczenia, za które pobieramy opłatę, a firma adaptuje je i urządza w nich pracownię.

Zdaniem dyrektora najlepsza dla funkcjonowania pracowni będzie obecna sala rehabilitacyjna zajmowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Tam bowiem dojeżdża winda z oddziału ratunkowego. Tam także będzie można wykonać wejście wprost z parkingu, na który wjeżdżać będą mogły karetki z chorymi.

NAJPIERW ZGODA RADNYCH

- Najpierw jednak na wydzierżawienie pomieszczeń musi wydać zgodę Rada Powiatu – kończy Wojciech Przybylski. – Gdy taką zgodę uzyskamy, ogłosimy przetarg i wyłonimy firmę, która prowadzić będzie pracownię. Mam nadzieję, że ruszy ona w drugim kwartale przyszłego roku. Będziemy pierwszym powiatowym szpitalem, w którym możliwe będzie wykonanie tak specjalistycznego badania. Warto dodać, że 14 lat temu byliśmy także pierwszą powiatową placówką, do której trafił tomograf komputerowy. Być może więc utorujemy drogę innym szpitalom.

W przyszłej pracowni badania będą mogli wykonywać nie tylko pacjenci z powiatu koneckiego, ale także włoszczowskiego, opoczyńskiego, skarżyskiego, tomaszowskiego.

Czytaj więcej o:
  • końskie
  • rezonans magnetyczny
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pokoleniowe spotkanie przy sielpiańskim ognisku

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.