Na kieleckim Rynku powstanie lodowisko?

Dodano: 26 października 2011, 12:30 Autor:

Paweł Kozłowski chciał uruchomić na kieleckim Rynku lodowisko. Dowiedział się, że to niemożliwe. Próbował z Placem Artystów, ale i z tego nic nie wyszło. Po naszej interwencji jest szansa, że jednak lodowisko będzie.
Czy na Rynku pojawi się lodowisko? Jest na to spora szansa.

Czy na Rynku pojawi się lodowisko? Jest na to spora szansa. (fot. Aleksander Piekarski)

Przeczytaj więcej

Paweł Kozłowski, który w grudniu ubiegłego roku uruchomił sztuczne lodowisko na Stadionie zapragnął tak jak we Wrocławiu uruchomić lodowisko na kieleckim Rynku.

– Wytłumaczono mi, że lodowisko na Rynku nie ma racji bytu ze względu na organizowanego tam Sylwestra pod gwiazdami. W kwietniu w wydziale gospodarki komunalnej Urzędu Miasta złożyłem więc pismo o zgodę na Plac Artystów i niedawno dostałem pozytywną odpowiedź – mówi Kozłowski. Decyzję podjęto w sierpniu, ale do firmy dotarła w październiku.

Dlaczego urzędnicy tak długo zwlekali z odpowiedzią? Bogdan Opałka dyrektor wydziału gospodarki komunalnej UM zapewnia, że została ona udzielona bez zbędnej zwłoki.

– O opinię zapytaliśmy jedynie radnych z komisji gospodarki komunalnej, bo pan Kozłowski chciał zająć Plac Artystów na długi okres: od października do marca. Kiedy wyrazili zgodę wysłaliśmy pismo do pana Kozłowskiego, jeśli go nie odebrał to nie nasza wina – mówi dyrektor i dodaje, że zgodnie z decyzją zarezerwowali plac od połowy października. – A ponieważ instalacja pana Tarasewicza miała stać dwa dni dłużej zadzwoniliśmy z pytaniem czy to będzie przeszkadzać i wtedy okazało się, że pan Kozłowski nic nie wie o naszej decyzji.

- Teraz to już za późno. Nie zdołam zamówić agregatu, zebrać wszystkich uzgodnień – mówi Kozłowski.- Nie uruchomimy lodowiska w tym sezonie. Zresztą umowa na rok nas nie interesuje, chcemy minimum na 10 lat, bo to duży wydatek – dodaje.

Faktem, że nie było zgody na lodowisko na Rynku zdumiony jest Artur Hajdorowicz. Od razu zaprosił biznesmena by omówić sprawę, wspólnie obejrzeli Rynek zastanawiając się nad najlepszą lokalizacją.

– Można to załatwić bardzo szybko a ja pomogę – mów dyrektor. – Do końca tygodnia będzie wiadomo czy uda się zamówić potrzebny sprzęt.

Jeśli tak lodowisko na Rynku ruszy w tym sezonie ku uciesze mieszkańców i właścicieli funkcjonujących przy Rynku restauracji i barów.

Czytaj więcej o:
  • kielce
  • lodowisko
  • rynek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Awantura o promocję Kielc

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Ile cukru spożywasz w miesiącu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 172.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.