Na kieleckim Rynku powstanie lodowisko?

Dodano: 26 października 2011, 12:30 Autor:

Paweł Kozłowski chciał uruchomić na kieleckim Rynku lodowisko. Dowiedział się, że to niemożliwe. Próbował z Placem Artystów, ale i z tego nic nie wyszło. Po naszej interwencji jest szansa, że jednak lodowisko będzie.

Paweł Kozłowski, który w grudniu ubiegłego roku uruchomił sztuczne lodowisko na Stadionie zapragnął tak jak we Wrocławiu uruchomić lodowisko na kieleckim Rynku.

– Wytłumaczono mi, że lodowisko na Rynku nie ma racji bytu ze względu na organizowanego tam Sylwestra pod gwiazdami. W kwietniu w wydziale gospodarki komunalnej Urzędu Miasta złożyłem więc pismo o zgodę na Plac Artystów i niedawno dostałem pozytywną odpowiedź – mówi Kozłowski. Decyzję podjęto w sierpniu, ale do firmy dotarła w październiku.

Dlaczego urzędnicy tak długo zwlekali z odpowiedzią? Bogdan Opałka dyrektor wydziału gospodarki komunalnej UM zapewnia, że została ona udzielona bez zbędnej zwłoki.

– O opinię zapytaliśmy jedynie radnych z komisji gospodarki komunalnej, bo pan Kozłowski chciał zająć Plac Artystów na długi okres: od października do marca. Kiedy wyrazili zgodę wysłaliśmy pismo do pana Kozłowskiego, jeśli go nie odebrał to nie nasza wina – mówi dyrektor i dodaje, że zgodnie z decyzją zarezerwowali plac od połowy października. – A ponieważ instalacja pana Tarasewicza miała stać dwa dni dłużej zadzwoniliśmy z pytaniem czy to będzie przeszkadzać i wtedy okazało się, że pan Kozłowski nic nie wie o naszej decyzji.

- Teraz to już za późno. Nie zdołam zamówić agregatu, zebrać wszystkich uzgodnień – mówi Kozłowski.- Nie uruchomimy lodowiska w tym sezonie. Zresztą umowa na rok nas nie interesuje, chcemy minimum na 10 lat, bo to duży wydatek – dodaje.

Faktem, że nie było zgody na lodowisko na Rynku zdumiony jest Artur Hajdorowicz. Od razu zaprosił biznesmena by omówić sprawę, wspólnie obejrzeli Rynek zastanawiając się nad najlepszą lokalizacją.

– Można to załatwić bardzo szybko a ja pomogę – mów dyrektor. – Do końca tygodnia będzie wiadomo czy uda się zamówić potrzebny sprzęt.

Jeśli tak lodowisko na Rynku ruszy w tym sezonie ku uciesze mieszkańców i właścicieli funkcjonujących przy Rynku restauracji i barów.

Czytaj więcej o:
  • kielce
  • lodowisko
  • rynek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Awantura o promocję Kielc

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Plebiscyt o Dziką Różę. Najlepszy aktor/aktorka sezonu 2014/2015 w teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach to:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 292.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.