Sandomierski Klub Seniora świętował jubileusz

Dodano: 22 listopada 2011, 7:00 Autor:

Pięciolecie istnienia obchodził uroczyście sandomierski Klub Seniora. Klub okazał się strzałem w dziesiątkę. Zrzesza około 150 osób, na spotkania regularnie przychodzi około stu.
W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób.

W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. (fot. Małgorzata Płaza)

Przeczytaj więcej

W ramach klubu działa pięć grup komputerowych. Dwa razy w tygodniu seniorzy chodzą na gimnastykę. Są wspólne wyjścia na basen, siłownię i na koncerty, spotkania okolicznościowe i wycieczki. Ostatnio klubowicze byli w stolicy, gdzie odwiedzili między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego i cmentarz na Powązkach.

- Atmosfera jest przemiła. Jesteśmy zgraną rodziną - zaznacza Zofia Opala, założycielka Klubu Seniora.
Pani Zofia przyznaje, że do założenia Klubu Seniora skłoniła ją samotność. - To było po śmierci męża. Była akurat zima i długie wieczory. Uznałam, że muszę coś ze sobą zrobić i wymyśliłam Klub Seniora - wspomina Zofia Opala.

Najpierw klub działał w ramach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, obecnie funkcjonuje przy Sandomierskim Centrum Kultury.

Halina Drozdowska podkreśla, że takie kluby są bardzo potrzebne. - To nasze życie. Dzięki klubowi nie kisimy się w domu. Mamy mnóstwo znajomych - mówi pani Halina. - To w klubie nauczyłam się korzystać z Internetu i zdobywać nowe wiadomości, czuję się teraz na równi z młodymi. Życie zaczyna się po sześćdziesiątce, ale w grupie, nie pojedynczo - podkreśla Halina Drozdowska.

Niektórzy członkowie przekroczyli 80 rok życia, wielu członków zrzeszonych jest również w Związku Emerytów i Rencistów, część uczęszcza na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na jubileuszu stawili się niemal wszyscy. Były uroczysta kolacja, tańce oraz występy artystyczne. Utalentowani poetycko członkowie specjalnie na 5-lecie napisali wiersze.

Członkiem klubu może zostać każdy emeryt i rencista. Wystarczy zgłosić się do Ośrodka Promowania Aktywności Kulturalnej przy ulicy Armii Krajowej 1.

Czytaj więcej o:
  • jubileusz
  • klub seniora
  • sandomierz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zniszczony chevrolet w Sandomierzu

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy Sandomierz jest czystym miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 68.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.