W Końskich mają lodowisko! (zdjęcia)

Dodano: 19 grudnia 2011, 16:00 Autor:

Niezwykle radosny charakter miało otwarcie pierwszego w historii Końskich sztucznego lodowiska. Podczas uroczystości nasi burmistrzowie pokazywali swe umiejętności w ślizganiu się na łyżwach.

Ile kosztuje lodowisko?
Całkowity koszt lodowiska to 567 867,45 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu wynosi 300 tysięcy zł. Lodowisko ma powierzchnię 522 m kw. Tafla lodu na pięć centymetrów grubości.

Poniedziałkową uroczystość prowadził Święty Mikołaj znakomicie poruszający się na łyżwach. W jego rolę wcielił się wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, który pokazał się nam nie tylko jako świetny łyżwiarz, ale i konferansjer.

Burmistrz Michał Cichocki nie chciał być gorszy od swego zastępcy i podczas otwarcia obiektu także występował na łyżwach. Pozostali goście, wśród których znaleźli się między innymi: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, starosta konecki Bogdan Soboń, przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Skowron, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kowalczyk, wiceburmistrz Jacek Matera, wójt Gowarczowa Tomasz Słoka, wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca występowali w normalnym obuwiu.

Po przecięciu symbolicznej wstęgi i poświęceniu lodowiska przez księdza dziekana Andrzeja Zaparta i honorowej rundzie wykonanej mistrzowsko przez burmistrza Michała Cichockiego w typowo świątecznym repertuarze wystąpiły młode wokalistki z Miejsko – Gminnego Domu Kultury: Patrycja Zenka, Ania Bartłomiejczyk i Paulina Tarasińska. Z piosenkami wystąpiły też maluchy z Przedszkola nr 3.

Potem Święty Mikołaj zaprosił na lodową taflę wszystkich grudniowych solenizantów czyli Ewy, Adamów, Mikołajów, Aleksandry i Wiktorie. Solenizanci, wśród których znalazła się też nauczycielka Ewa Staniszewska, otrzymali słodkie upominki.

Podczas uroczystości nie zabrakło też emocji sportowych. Młodzież gimnazjalna rywalizowała w jeździe slalomem, czy jeździe z hokejem i krążkiem. Najlepsi okazali się łyżwiarze z Gimnazjum nr 2 w Końskich, jednak słodkie prezenty powędrowały do wszystkich drużyn.

Lodowisko umiejscowione jest na boisku "Orlika” przy ulicy Południowej. Teren otaczają bandy, obok stoją agregaty chłodnicze i prądotwórcze. Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew (prawdopodobnie 4 – 5 złotych za godzinę) w różnych rozmiarach jak również zamontowane są: ostrzałka i suszarka do łyżew, podłączone jest kompleksowe nagłośnienie. Wstęp na obiekt do końca roku będzie darmowy. Potem bilety będą płatne, dziś jeszcze nie wiadomo, jaka będzie ich cena. Lodowisko czynne będzie codziennie w godzinach od 9 do 21.

Czytaj więcej o:
  • Końskie
  • lodowisko
  • łyżwy
  • Orlik
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wspomnienia z „Lamusa” – jubileusz harcerskiej drużyny

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Które miejsce w I lidze piłki ręcznej zajmie w tym sezonie drużyna KSSPR Końskie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.