Rusza lodowisko w Skarżysku. Na otwarcie pojeździmy za darmo

Dodano: 20 grudnia 2011, 7:00 Autor:

Już w czwartek rusza nowe lodowisko w Skarżysku. Będą pokazy jazdy figurowej na lodzie, short tracku oraz mecz hokejowy.
Krzysztof Randla, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku pokazuje specjalny pojazd do konserwacji lodu.

Krzysztof Randla, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku pokazuje specjalny pojazd do konserwacji lodu. (fot. Mateusz Bolechowski)

Cennik korzystania z lodowiska (godzina zegarowa)

Normalny - 7 złotych, ulgowy (uczniowie do lat 24, emeryci i renciści) - 5 złotych, rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci do lat 13) - 20 złotych, rodzinny (2+1) - 15 złotych, rodzinny (1+1) - 10 złotych, rodzinny (1+1, dziecko do lat 6) - 8 złotych, grupowy szkolny (do godziny 16) - 4 złote, promocyjny (w ferie zimowe) - 4 złote, wynajęcie lodowiska - 250 złotych, wypożyczenie łyżew - 3 złote, wypożyczenie dla szkół - 1 złotych, ostrzenie łyżew - 5 złotych, karnet na 10 wejść normalny - 63 złote, ulgowy - 45 złotych, promocyjny w ferie dla osób do 24 lat - 30 złotych, all inclusive na miesiąc (korzystanie z lodowiska, basenu, siłowni i ścianki wspinaczkowej bez limitów) - 150 złotych.

To pierwsza taka inwestycja w regionie. W Skarżysku-Kamiennej powstało profesjonalne lodowisko. Zostanie otwarte w czwartek. W Sylwestra wystąpią tam uczestnicy programu Gwiazdy Tańczą na Lodzie. Prezentujemy cennik.

To pierwsze profesjonalne lodowisko w województwie. Gmina Skarżysko-Kamienna zbudowała je obok nowej hali, placu zabaw i kompleksu boisk, tworząc w ten sposób centrum rekreacyjne. Inwestycja pochłonęła siedem milionów złotych i ze względu na koszt wywołała kontrowersje w samorządzie. - Nie stać nas na tanie rozwiązania - argumentował Roman Wojcieszek, prezydent miasta. Obiekt stanowią budynek socjalny z wypożyczalnią sprzętu, szatniami, prysznicami i przebieralnią, potężna wiata ze znajdującym się pod nią lodowiskiem o wymiarach 30 na 60 metrów, przystosowanym między innymi do rozgrywania meczów hokejowych i wyścigów short track, oraz trybunami dla prawie 300 osób.

Były problemy

Z potężną inwestycją były problemy. Najpierw ze zgodą rady, potem zdobyciem pieniędzy z zewnątrz. Prezydent mówił o pokryciu jednej trzeciej kosztów przez rząd, skończyło się na milionowej dotacji. Nie udało się też zgodnie z planem zakończyć prac. Ostatnie jeszcze trwają, a lodowisko miało być oddane do użytku w połowie listopada. Dziś wiemy, że zostanie otwarte równo za tydzień, w czwartek 22 grudnia. Dziś radni podejmą decyzję o nadaniu obiektowi imienia Mieczysława Filipowskiego, żołnierza słynnej 11 Karpackiej Dywizji Piechoty. Przed wojną był piłkarzem i hokeistą Czarnych Lwów, po 1945 roku zamieszkał w Skarżysku i bronił futbolowej i hokejowej bramki w barwach miejscowego Granatu.

Sylwester na lodzie

22 grudnia o 17 lodowisko zostanie uroczyście otwarte. Będą temu towarzyszyć pokazy jazdy figurowej na lodzie, short tracku oraz amatorski mecz hokejowy. W tym dniu do 23 chętni będą mogli pojeździć za darmo, ale muszą zabrać ze sobą łyżwy. Wypożyczalnia, która będzie dysponować 200 parami, nie będzie jeszcze czynna. Jak się dowiedzieliśmy, miasto organizuje Sylwestra pod Gwiazdami... właśnie na lodowisku. Wówczas także wstęp będzie bezpłatny. Imprezę uświetnią występy uczestników programu telewizyjnego Gwiazdy Tańczą na Lodzie. Dziś jako pierwsi prezentujemy zdjęcia wnętrza budynku przy lodowisku i specjalnej maszyny, oraz podajemy cennik korzystania z lodowiska.

Czytaj więcej o:
  • lodowisko
  • otwarcie
  • skarżysko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Skarżyski sąd zagrożony likwidacją

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.