Józef Szczepańczyk robi porządki w PSL na... Dolnym Śląsku

Dodano: 21 grudnia 2011, 12:00 Autor:

Józef Szczepańczyk, przewodniczący rady powiatu kieleckiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego, zaprowadza porządki wewnątrz organizacji tego ugrupowania na… Dolnym Śląsku. Mniej i bardziej złośliwi porównują działacza do posłanki Beaty Kempy.

Szczepańczyk na Dolnym Śląsku działa od 22 października. Trafił tam, bo w lokalnych strukturach PSL źle się działo. – Naczelny Komitet Wykonawczy naszego Stronnictwa, którego jestem sekretarzem, doszedł do wniosku, że nieporozumienia wewnątrz organizacji wymagają przyspieszenia kampanii, na której wyłonione zostaną nowe władze wojewódzkie, oraz osoby z zewnątrz, która te działania poprowadzi – opowiada Józef Szczepańczyk.

Przed pełniącym obowiązki prezesa PSL na Dolnym Śląsku jeszcze sporo pracy. Tym trudniejszej, że – jak podkreśla - region ten znacznie różni się od Świętokrzyskiego i pod względem wielkości, i braku silnych tradycji ruchu ludowego. – Ale nie powiem, żebym napotykał na opory ze strony koleżanek i kolegów. Jestem dzieckiem szczęścia. Do tej pory wiele rzeczy mi się udawało, więc mam nadzieję, że to nie będzie rzecz, która mi się nie uda – mówi Szczepańczyk.

Przewodniczący rady powiatu kieleckiego przyznaje, że w związku z dolnośląską misją stał się obiektem żartów. – Prawo i Sprawiedliwość przysłało posłankę Kempę do Świętokrzyskiego, a w rewanżu PSL wysłało Szczepańczyka na Dolny Śląsk (stamtąd pochodzi Kempa – przyp.red.). Różnica między nami jest taka, że ja nie mam zamiaru przenosić się do konkurencji politycznej – śmieje się Szczepańczyk. Przypomnijmy, że posłanka Beata Kempa po wyborach opuściłs PiS i przeszła do Solidarnej Polski.

Czytaj więcej o:
  • dolny śląsk
  • Józef Szczepańczyk
  • PSL
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Ile cukru spożywasz w miesiącu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 172.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.