Koneckie dopiero co otwarte lodowisko nieczynne!

Dodano: 27 grudnia 2011, 12:25 Autor:

Deszcz i dodatnia temperatura powietrza spowodowały decyzję o zamknięciu dopiero co otwartego sztucznego lodowiska w Końskich. Podobna sytuacja jest na tego typu obiektach w całej Polsce.

Otwarte w miniony poniedziałek pierwsze w historii miasta sztuczne lodowisko cieszyło się ogromnym powodzeniem i młodych i nieco starszych konecczan. Obiekt wyglądał szczególnie bajkowo wieczorem pięknie oświetlony i świątecznie ozdobiony.

- Frekwencja w pierwszych dniach, także w Wigilię i pierwszy dzień świąt była ogromna – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektami Sportowymi Zbigniew Stańczyk. – Zarówno wstęp na lodowisko jak i wypożyczanie łyżew było darmowe, co dodatkowo dodawało atrakcyjności sportowemu obiektowi. Niestety, padający w drugi dzień świąt, a także w poświąteczny wtorek deszcz spowodował, że lodowisko musieliśmy zamknąć. Na tafli jest woda. To bardzo przykre, bo do uruchomienia lodowiska przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy.

Czy jest szansa, aby w Sylwestra czy Nowy Rok "Biały Orlik” być czynny? – Tego nie możemy obiecać, bowiem wszystko zależy od pogody – dodaje dyrektor. – Jeśli przestanie padać deszcz, potrzebujemy jeszcze dwóch dni, by na nowo zmrozić taflę. Niestety, taka sama sytuacja jest na podobnych obiektach w Polsce. Nikt nie spodziewał się, że koniec grudnia będzie tak ciepły i deszczowy.

Czytaj więcej o:
  • Końskie
  • lodowisko
  • łyżwy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy Sielpia, dzięki wodom geotermalnym, ma szansę stać się znanym uzdrowiskiem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 22.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.