Pogrzeb doktor Janiny Karaś z udziałem olbrzymiej rzeszy ludzi (zdjęcia)

Dodano: 5 stycznia 2012, 16:38 Autor:

Zmarła w poniedziałek po ciężkiej chorobie dr Janina Karaś, pochowana została w czwartek na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli. W uroczystości udział wzięła olbrzymia liczba ludzi.
Dr Janina Karaś w 2009 roku podczas odebrania nagrody w plebiscycie "Echa Dnia".

Dr Janina Karaś w 2009 roku podczas odebrania nagrody w plebiscycie "Echa Dnia". (fot. Zdzisław Surowaniec)

Podczas mszy żałobnej w kościele Trójcy Przenajświętszej brat Andrzej Surkont z zakonu Braci Mniejszych Kapucynów powiedział: - Chrystus mówi do nas wiele razy "nie bójcie się, nie lękajcie się”, ale mówi także "uważajcie, czuwajcie, bo przyjdzie ten dzień, kiedy Bóg odwoła nas znienacka z tego świata”. Śmierć była dla zmarłej Janiny spodziewana, ona się z nią pogodziła i oswoiła.

- Czuwać, to znaczy być człowiekiem sumienia, nastawionym na takie wartości, jakie nam Jezus przekazał w Ewangelii. Czuwać, to strzec wielkiego dobra, jaką jest wiara, duch tradycji narodowej. Czuwać, to mieć świadomość, że na tym świecie jesteśmy tylko w "bycie przygodnym” i trzeba będzie stanąć przed Stwórcą i zdać sprawę z życia. Prawdziwa miłość do Boga wyklucza lęk przed śmiercią, która jest tylko bolesnym przejściem do wieczności, do wiecznego szczęścia – mówił zakonnik.

Po mszy żałobnej ciało zmarłej, przy dźwięku dzwonów i syreny pogotowia ratunkowego, przeniesiono na cmentarz komunalny, gdzie złożone zostało w grobowcu. Grób przykryła niezliczona ilość wieńców i wiązanek.

Dr Janina Karaś była stalowowolskim lekarzem o rzadkiej specjalności jaką jest hematologia, zajmująca się leczeniem chorób krwi. Zmarła we wtorek o godzinie 7.30 w wieku 57 lat.

Była wyjątkowo cenionym i lubianym lekarzem. Dwa razy wygrała plebiscyt na najbardziej popularnego lekarza w powiecie stalowowolskim w "Echu Dnia”, w ubiegłym roku została laureatem XI Plebiscytu "Eskulap 2010” województwa podkarpackiego.

Pochodziła z Jarocina w powiecie niżańskim, ukończyła studia medyczne w Lublinie. Pracowała w szpitalu w Stalowej Woli na oddziale wewnętrznym. Jak przyznała w rozmowie z nami w 2009 roku, pociągała ją chirurgia, ale została specjalistą hematologiem. Jej mąż od lat jest wójtem gminy Zaleszany, mają trójkę synów, z których dwóch już się usamodzielniło.

– Medycyna uczy pokory. Nigdy się nie wie wszystkiego do końca. Nie ma takiego lekarza, żeby się na czymś nie przejechał, bo każdy pacjent jest inny i inaczej reaguje na leczenie. Ważne, aby nabrać doświadczenia i pomóc jak największej liczbie chorych – powiedziała w rozmowie z nami.

I jak prorocze słowa, które niestety się spełniły, zabrzmiało Jej wyznanie: - Nie oczekuję wiele od życia. Chciałabym tylko, aby w rodzinie nikt nie zachorował i aby nie spadło na nas jakieś nieszczęście. A reszta już się jakoś ułoży. Modlę się tylko, żeby nie było choroby i nieszczęścia. Bo życie potrafi być takie nikłe, w jednej chwili wszystko może się wywrócić do góry nogami.

Czytaj więcej o:
  • śmierć
  • doktor
  • janina karaś
  • Stalowa Wola
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz rządy prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka na półmetku tej kadencji? [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 196.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.