Świętokrzyskie | Radomskie

Twoje miasto

Jesteś tu: Strona główna Jedzenie i zabawa Jedzenie i zabawa - Artykuły - Hotele Artykuł

Nocne saunowanie w Odyssey Club Hotel w Dąbrowie

Dodano: 6 stycznia 2012, 16:47 Autor:

Już od lutego w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca Day Spa hotelu Odyssey w Dąbrowie koło Kielc organizuje noce saunowe dla miłośników tego typu kąpieli.
Do dyspozycji w Odyssey Club Hotel są: sauna parowa, ziołowa, infrared oraz tradycyjna sucha sauna fińska. Z tej ostatniej można podziwiać piękne widoki. Szczególne wrażenie robi nocna panorama Kielc.

Do dyspozycji w Odyssey Club Hotel są: sauna parowa, ziołowa, infrared oraz tradycyjna sucha sauna fińska. Z tej ostatniej można podziwiać piękne widoki. Szczególne wrażenie robi nocna panorama Kielc. (fot. Odyssey Club Hotel)

Wieczór zaczyna się o godzinie 20 od czasu spędzonego na basenie rekreacyjnym, można będzie tez skorzystać z basenu solankowego z leczniczymi solami lub wanny spa. Seanse saunowe w saunie fińskiej o temperaturze ponad 100 stopni Celsjusza, 60-cio stopniowej ziołowej lub łaźni parowej poprowadzi saunamajster, specjalista od rytuałów saunowych z Warszawy. Nie wszyscy wiedzą, że kąpiel w saunie to cała ceremonia, polegająca na nawiewaniu cieplejszego i chłodniejszego powietrza na saunujacych, powietrza o różnej wilgotności regulowanej odpowiednim dozowaniem wody na rozgrzany piec. Sauna to także olejki i peelingi solne otwierające pory w skórze. Najczęściej te dodatkowe zabiegi możliwe są do wykonania przy udziale partnera, dlatego na wieczory zapraszamy głównie pary. Program wieczoru przewiduje kilka kąpieli z wypoczynkiem dodatkowo wzbogaconych muzyką relaksacyjną oraz owocowym bufetem wraz z napojami.

Doskonałym uzupełnieniem kąpieli są masaże. Masażyści z hotelu Odyssey będą przygotowani do wykonania zabiegów podczas nocy saunowej, a czynna do północy restauracja będzie serwować potrawy i napoje by każdy uczestnik mógł uzupełnić utracone podczas kąpieli minerały i witaminy.

Rezerwacje na pierwszą noc lutową są już przyjmowane, a więcej informacji można uzyskać pod telefonem 41-317-44-44. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czym jest saunowanie?

Sauna to swoista filozofia kąpieli, element uzupełniający leczenie farmakologiczne oraz naturalny środek zapobiegający chorobom i hartujący organizm człowieka. Przed przeziębieniem saunowanie chroni organizm przez siedem dni, dlatego w celu ochrony organizmu należy kąpiel stosować przynajmniej raz w tygodniu.

- Zasad i procedur, do których należy się stosować podczas kąpieli saunowej jest wiele, a wiedza o nich wśród użytkowników jest znikoma. Często spotykamy gości wchodzących do rozgrzanej do 100 stopni Celsjusza sauny prosto z basenu w mokrych kostiumach kąpielowych. – mówi Piotr Syska właściciel kompleksu Spa w Dąbrowie. Takie zachowanie jest zakazane i grozi poparzeniem.

Do sauny wchodzimy po dokładnym umyciu ciała, wysuszeni, pozostawiając tekstylia i klapki przed sauną. Można owinąć ciało w ręcznik, ręcznik należy również rozłożyć na ławce pod całym ciałem także pod stopami. Inną ważną czynnością jest schładzanie. Po saunie często zaczynane od głowy, a to może się skończyć szokiem termicznym. Właściwe schładzanie powinno zaczynać się od stóp stopniowo w górę ciała. Po każdej sesji zalecany jest 20. minutowy wypoczynek na leżakach.

Z wszystkimi zasadami poprawnego korzystania z sauny można zapoznać się na stronach www.hotelodyssey.pl/spa.

Czytaj więcej o:
  • dąbrowa
  • hotel
  • kielce
  • noce saunowe
  • odyssey
  • sauna
  • saunowanie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.