Jesteś tu: Strona główna Sport Sport - lekkoatletyka Artykuł

Słoneczko Busko-Zdrój. 8 medali, 126 miejsc na podium

Dodano: 19 stycznia 2012, 15:17 Autor:

Miniony sezon był udany dla lekkoatletów Słoneczka Busko-Zdrój. W sumie wywalczyli osiem medali na mistrzostwach województwa, makroregionu centralnego oraz w wojewódzkich "Czwartkach Lekkoatletycznych”.

W piątek, 20 stycznia, o godzinie 16 w hali Powiatowego Ośrodka Sportu w Busku-Zdroju odbędzie się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego za 2011 rok. -Każdy przychodzi z osiągnięciami - medalami, pucharami, dyplomami. Są też nasi sponsorzy. W miłym gronie podsumowujemy rok - mówi Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka.

W minionym roku lekkoatleci buskiego klubu uczestniczyli w 33 imprezach biegowych na terenie całego kraju. 126 razy stawali na podium, poprawili sześć rekordów życiowych. Na zawodach rangi mistrzowskiej zdobyli osiem medali: 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Medale wywalczyli: 2 złote - Dominika Burchan (1999), uczennica Szkoły Podstawowej w Zbludowicach - w biegu na 300 metrów - 46:27 (rekord życiowy) i w skoku w dal - 4,81 metra (rekord życiowy). Obydwa medale wywalczyła w wojewódzkich "Czwartkach lekkoatletycznych”. Po "złoto” sięgnęła Joanna Gozdek (2000), uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju w biegu na 600 m - 1:54,00 (rekord życiowy) w wojewódzkich "Czwartkach”. Medal z najcenniejszego kruszcu zdobyła też Kinga Kowalska (1999) ze Szkoły Podstawowej w Zbludowicach w biegu na 600 m - 1:56.58 (rekord życiowy) w wojewódzkich "Czwartkach”.

Po "srebro” sięgnął Damian Sator, uczeń Gimnazjum numer 1, na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego na 1000 m - 2:52,82 (rekord życiowy). Brązowe medale zdobyli Eliza Kucharska (1996) ze Szkoły Podstawowej numer 2 z Pińczowa na 300 m - 45:78 (rekord życiowy) na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego, Natalia Mączyńska (1996) z Gimnazjum nr 1 na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych oraz Ewelina Kucharska (1993) z Zespołu Szkół w Pińczowie na Mistrzostwach Makroregionu Centralnego w biegach przełajowych.

Czytaj więcej o:
  • lekkoatletyka
  • słoneczko busko-zdrój
  • zdzisław perepiczko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najczęściej czytane

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.