Dania - Macedonia. Kolejny horror - zadecydował gol w ostatniej sekundzie

Z Belgradu Paweł KOTWICA
Kolejny horror w grupie I rundy zasadniczej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Dania pokonała Macedonię 33:32, a ostatnią bramkę dla Duńczyków Hans Lindberg zdobył po kontrze sekundę przed końcem spotkania. Marcus Cleverly, bramkarz Vive Targi, grał przez ponad 10 minut. Wcześniej Polska zremisowała ze Szwecją 29:29.

Serbia - Niemcy 21:21. Dreszczowiec numer 3 - czytaj więcej

Spotkanie Duńczyków z Macedonią było bardzo zacięte. Przez niemal całą pierwszą połowę prowadzili Macedończycy, których prowadził Kirył Łazarow (w całym meczu zdobył aż 13 bramek). W 20 minucie bałkańska drużyna wygrywała już 14:9, do przerwy 19:16.

Po przerwie, będący dotąd bez punktów Duńczycy, wzięli się ostro do odrabiania strat, a świetny pojedynek rozgrywał ich najlepszy strzelec, Mikkel Hansen (12 trafień w tym pojedynku). Po jego trzech golach z rzędu Dania w 49 minucie objęła prowadzenie 26:24. Macedonia nie dawała za wygraną, dopingowana przez kilkutysięczną grupę swoich fanatycznych kibiców (hala Beogradska Arena, mająca 23 tysiące miejsc, była prawie pełna). Od stanu 32:30 (58 minuta) dwa gole zdobył Łazarow, a przy remisie piłkę odzyskali Macedończycy. Mieli kilkanaście sekund na zdobycie decydującego o ich zwycięstwie gola, ale rzut obronił duński bramkarz Niklas Landin. Skandynawowie przeprowadzili błyskawiczną kontrę, a tuż przed końcową syreną gola na 33:32 zdobył prawoskrzydłowy HSV Hamburg, Hans Lindberg.

Marcus Cleverly, bramkarz Vive Targi Kielce, grał w tym spotkaniu przez 10 minut i 40 sekund. Odbił jeden z dziewięciu rzutów Macedończyków.

6. Macedonia 3 1 81:83

Mecze do rozegrania: 23 stycznia (poniedziałek) - Polska - Macedonia (godz. 16.20), Dania - Niemcy, Serbia - Szwecja, 25 stycznia (środa): Polska - Niemcy (godz. 16.15), Dania - Szwecja, Serbia - Macedonia.

Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny.