W Skarżysku powstanie oddział zamiejscowy łódzkiej uczelni

Dodano: 24 stycznia 2012, 18:00 Autor:

Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, mająca swój ośrodek dydaktyczny w Skarżysku - Kamiennej uzyskała status akademii. Na mocy decyzji senatu uczelni oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmieniła nazwę na Społeczną Akademię Nauk.
Działająca w Skarżysku od prawie pięciu lat Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania zyskała status akademii. Poinformowali o tym dziekan uczelni, doktor Marek Krawiec, szef miejscowego ośrodka Andrzej Kazanowski i starosta skarżyski Michał Jędrys.

Działająca w Skarżysku od prawie pięciu lat Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania zyskała status akademii. Poinformowali o tym dziekan uczelni, doktor Marek Krawiec, szef miejscowego ośrodka Andrzej Kazanowski i starosta skarżyski Michał Jędrys. (fot. Archiwum)

Kilka dni temu w Skarżysku odbyła się konferencja prasowa z udziałem dziekana miejscowego oddziału uczelni, doktora Marka Krawca, szefa skarżyskiej filii Andrzeja Kazanowskiego i starosty skarżyskiego Michała Jędrysa. - Zmiana statusu to olbrzymi sukces uczelni. Dołączyliśmy do elitarnego i nielicznego w Polsce grona niepublicznych uczelni o statusie akademickim. – mówił Marek Krawiec.

Dla studentów to nie tylko większy prestiż, ale i możliwość lepszego poziomu kształcenia. Najlepsi studenci będą teraz mogli się doktoryzować. Dziekan nie wykluczył, że utrzymując to tempo rozwoju, za kilka lat uczelnia może stać się uniwersytetem. Jak poinformował Andrzej Kazanowski, od nowego roku akademickiego skarżyski ośrodek dydaktyczny Społecznej Akademii Nauk zostanie przekształcony w wydział zamiejscowy. Pozwoli to na rozwój uczelni na terenie powiatu skarżyskiego. Przez blisko pięć lat działalności placówka w Skarżysku wykształciła już kilkaset osób.

- Ze strony władz samorządowych deklaruję chęć pomocy i wsparcia na rzecz rozwoju wydziału w Skarżysku. Widzimy, że uczelnia wpisała się w krajobraz powiatu i jest potrzebna mieszkańcom – stwierdził starosta Michał Jędrys. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w tym roku Społeczna Akademia Nauk planuje organizację szeregu działań naukowych na rzecz środowiska lokalnego, w tym konferencję na temat przedsiębiorczości lokalnej. Społeczna Akademia Nauk jest jedną z największych uczelni niepublicznych w Polsce. Działa od 1994 roku, w Skarżysku od 2007 roku. Prowadzi kształcenie na 24 kierunkach na studiach I stopnia oraz na 4 kierunkach II stopnia studiów magisterskich. SAN posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych, nauk o zarządzaniu oraz językoznawstwa. Od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach prywatnych szkół wyższych.

Czytaj więcej o:
  • skarżysko-kamienna
  • uczelnia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.