Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Boli cie ząb a jest noc lub święto? W Radomiu pomocy nie znajdziesz

Dodano: 26 stycznia 2012, 16:30 Autor:

Z bolącym nocą zębem musisz jechać do Kozienic, bo w Radomiu nie ma pogotowia stomatologicznego. Dlaczego? Żaden gabinet nie zgłosił się do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
- To nie do pomyślenia, że w takim mieście jak Radom, nie ma pogotowia dentystycznego, na które można byłoby się zgłosić nocą, z bólem zęba – mówi Marta Młynarczyk

- To nie do pomyślenia, że w takim mieście jak Radom, nie ma pogotowia dentystycznego, na które można byłoby się zgłosić nocą, z bólem zęba – mówi Marta Młynarczyk (fot. Tadeusz Klocek)

Jeśli nocą, albo w święta dopadnie cię ból zęba musisz szukać pomocy stomatologicznej na własną rękę. W Radomiu pogotowia dentystycznego nie ma i nic nie zapowiada by było.

- Żaden gabinet w naszym mieście nie zgłosił swojej oferty do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia mimo naszych usilnych próśb. Po pomoc w nocy w razie nagłego bólu zęba radomianie muszą niestety udać się do Kozienic - tłumaczy Andrzej Cieślik, dyrektor radomskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Brak opieki dentystycznej to dla mieszkańców Radomia wielki problem.

- W godzinach wieczornych można jeszcze szukać gabinetu, prosić lekarza o pomoc i oczywiście za nią zapłacić, ale co robić nocą, nie każdy ma możliwość jechać do Kozienic, zresztą czym? Taksówką, wtedy zapłaciłabym tyle co za leczenie w dobrym gabinecie – mówi Marta Młynarczyk.
W sobotę i niedzielę jak sprawdziliśmy możemy szukać pomocy w gabinecie przy ulicy Kelles-Krauza 32 w Radomiu.

- Przyjmujemy pacjentów tylko w ciągu dnia, od godziny 8 do 22, ale to gabinet prywatny, za leczenie trzeba zapłacić – usłyszeliśmy w gabinecie.

Gdy ząb boli nocą radomianie szturmują apteki.

- Nie raz zdarzyło się, że podczas nocnego dyżuru ktoś dobijał się do okienka i prosił o silny lek przeciwbólowy - zaznacza jedna z aptekarek.

Farmaceutka wspomina mężczyznę, który kilka tygodni temu do apteki przyszedł z dzieckiem.

- To było na tygodniu, dziecko strasznie płakało, a on był tak zdesperowany, że chciał biec z maluchem na pogotowie przy Tochtermana. Powiedziałam, że tam nie ma dentysty. Machnął tylko ręką i wsiadł w samochód, wcześniej powiedział, że był na Kelles-Krauza, myślał, że tam działa nocne pogotowie stomatologiczne, ale się przeliczył – opowiada aptekarka.

Kozienice, to najbliższe miasto, w którym nocne usługi dentystyczne zostały zakontraktowane. Okazuje się, że właściciele prywatnych gabinetów w Radomiu nie chcą pracować w nocy.

- To nie takie proste. Sama lekarka, nawet z pomocą dentystyczną nie mogą siedzieć nocą w gabinecie, do którego może zajrzeć każdy: pijany, agresywny, z pretensjami, nerwami. Potrzebna jest ochrona i szereg różnych zabezpieczeń, a do tego dodatkowy personel. To wszystko kosztuje – powiedziała nam jedna z radomskich lekarek.

Ogłoszony przez NFZ konkurs na nocną pomoc stomatologiczną dotyczył lat 2012 i 2013. Następny zostanie ogłoszony dopiero na 2014 rok.

Radomianie są przekonani, że to celowa polityka.

- Gabinety dentystyczne na pewno wydłużą godziny pracy. Może się okazać, że będą czynne do późnych godzin wieczornych, bo lekarze zdają sobie sprawę, że z Radomia nikt z bólem nie będzie jechał do Kozienic. Wyda ostatnie pieniądze, choćby miał pożyczyć by tylko ktoś mu pomógł – mówi Marta Młynarczyk.

Czytaj więcej o:
  • ból
  • dentysta
  • lekarz
  • pacjenci
  • pogotowie
  • pomoc
  • Radom
  • zęby
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy w Radomiu powinny być miejskie rowery?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 357.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.