Jasełka, kolędy, pieśni czyli Gody Opatowskie

Dodano: 27 stycznia 2012, 0:05 Autor:

Grupa jasełkowa "Gloria” ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Kobylanach w gminie Opatów zaprezentowała jasełka. Opiekunem dzieci jest siostra Halina Kawalec.

Grupa jasełkowa „Gloria” ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Kobylanach w gminie Opatów zaprezentowała jasełka. Opiekunem dzieci jest siostra Halina Kawalec. (fot. Michał Leszczyński)

Szesnaście zespołów zaprezentowało się w piątek na sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury podczas Godów Opatowskich.

Gody Opatowskie to cykliczny przegląd ludowej twórczości o tematyce bożonarodzeniowej. Jak mówi Dorota Jopek z Opatowskiego Ośrodka Kultury, w tym roku dopisało sporo uczestników.- Kultywujemy tradycje, nie ścigamy się w zdobywaniu miejsc – mówi Jopek. – To nie konkurs, tylko przegląd. Nie oceniamy, nie przyznajemy miejsc. Każda grupa otrzyma pamiątkową statuetkę, pamiątkę z Godów Opatowskich.

Występ nie mógł przekraczać 20 minut. Uczestnicy prezentowali kolędy, jasełka, herody, pieśni, inscenizacje współczesne dotyczące świąt Bożego Narodzenia. W tym roku mocno reprezentowana była gmina Ożarów, w sumie sześć różnych występów. Byli też przedstawiciele z gminy Opatów, Sadowie. Z gminy Iwaniska wystąpił ludowy zespół Stańczanie. Na koncert finałowy o godzinie 18 organizatorzy zaprosili grupę dzieci z Sandomierza. Zaprezentowały spektakl „Opowieść wigilijna”. Wieczorny koncert obejrzał Andrzej Chaniecki, burmistrz Opatowa. „Godom Opatowskim” towarzyszył konkurs plastyczny „Szopki i akcesoria kolędnicze”.

Czytaj więcej o:
  • gody
  • opatowskie
  • Opatów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kontrabanda w mercedesie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 77.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.