Słynny bal w Skarżysku z udziałem gwiazd – Pietrzaka i Łukaszewicza

Dodano: 6 lutego 2012, 12:58 Autor:

Wielkie wydarzenie towarzyskie w Skarżysku. Na prestiżowej imprezie bawili się prezes Zrzeszenia Artystów Scen Polskich, słynny aktor Olgierd Łukaszewicz z żoną i znakomity fighter Tomasz Drwal. Publiczność bawił Jan Pietrzak.
Gwiazdą wieczoru był satyryk Jan Pietrzak, który bawił publiczność żartami i piosenkami.

Gwiazdą wieczoru był satyryk Jan Pietrzak, który bawił publiczność żartami i piosenkami. (fot. Mateusz Bolechowski)

Wojciech Kurek za 950 złotych kupił bombki z autografami Anny i Bronisława Komorowskich.

Wojciech Kurek za 950 złotych kupił bombki z autografami Anny i Bronisława Komorowskich. (fot. Mateusz Bolechowski)

Już po raz 13 w Skarżysku – Kamiennej odbył się Wielki Bal Charytatywny, zorganizowany przez działające przy sanktuarium ostrobramskim Bractwo Miłosierdzia. Na imprezy każdego roku zapraszana jest towarzyska śmietanka Skarżyska, oraz specjalni goście. – To nie tylko okazja do zabawy i odnowienia znajomości, ale głównie pomoc potrzebującym. Bractwo prowadzi jadłodajnię dla ubogich, noclegownię, świetlicę dla dzieci i bibliotekę. Pomaga biednym i bezdomnym – wyjaśniał ksiądz Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium. Dochód z balu przeznaczany jest właśnie na działalność Bractwa Miłosierdzia.

Jak zwykle, zadbano o wyjątkowość balu. Gości bawił satyryk Jan Pietrzak. Wspominał Kazimierza Górskiego. - Zdarzało się nam razem biesiadować. Kaziu mawiał – żeby mieć zdrowe nerki, trzeba codziennie pić piwo. Na krew i ciśnienie pomagają czerwone wino i koniak. Na żołądek – czysta. Szkoda, że na wątrobę jeszcze nic nie wymyślili – mówił. Na parkiecie brylował utytułowany zawodnik MMA, Tomasz "Gorilla” Drwal. Honorowym patronem był prezes Zrzeszenia Artystów Polskich, słynny aktor Olgierd Łukaszewicz, który przybył w towarzystwie żony Grażyny Marzec, aktorki znanej choćby z serialu Plebania. – Skarżysko zawsze było dla nas stacją przejazdową. Cieszę się, że mogę tu być i wesprzeć szczytny cel – mówił aktor, który na licytację przekazał piękną ikonę, otrzymaną po zagraniu w filmie Lekcja Martwego Języka.

Prezes skarżyskiego sądu Anna Wydrzyńska wylicytowała bokserki Tomasza "Gorilli” Drwala. Na zdjęciu z pięściarzem i trofeum.

Prezes skarżyskiego sądu Anna Wydrzyńska wylicytowała bokserki Tomasza "Gorilli” Drwala. Na zdjęciu z pięściarzem i trofeum. (fot. Mateusz Bolechowski)

BOMBKI PREZYDENTA

Na balu bawiło się 200 osób. Ważną częścią imprezy była charytatywna aukcja. Wspomnianą ikonę sprzedano za 1200 złotych. 550 złotych zapłaciła za spodenki Tomasza Drwala Anna Wydrzyńska, prezes Sądu Rejonowego w Skarżysku. Tysiąc złotych kosztowała oficjalna piłka na Euro 2012 z autografem Jana Tomaszewskiego, a 950 złotych Wojciech Kurek dał za ozdobione bursztynami bombki z podpisami pary prezydenckiej, Anny i Bronisława Komorowskich. Ciekawych przedmiotów było wiele, wśród nich vipowski bilet na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. – Nasza piękna sprawa zatacza coraz szersze kręgi, to bardzo cieszy. Dziękuję wszystkim, którzy nas wsparli – stwierdził ksiądz Jerzy Karbownik.

Gośćmi specjalnymi imprezy byli znani aktorzy - Olgierd Łukaszewicz i jego małżonka Grażyna Marzec.

Gośćmi specjalnymi imprezy byli znani aktorzy - Olgierd Łukaszewicz i jego małżonka Grażyna Marzec. (fot. Mateusz Bolechowski)

Czytaj więcej o:
  • bal
  • skarżysko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Podał się za policjanta, zabrał dzieciom laptop i komórkę

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy skarżyscy parlamentarzyści powinni zostać ponownie wybrani?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 28.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.