Schroniska przepełnione. Porzucone psy błąkają sie na mrozie

Dodano: 11 lutego 2012, 10:30 Autor:

Przepełnione schroniska nie przyjmują bezpańskich zwierząt, które błąkają się na mrozie. Urzędnicy oferują karmę wolontariuszom, gotowym dokarmiać psy
Ktoś dał psu jedzenie, ktoś przyniósł okrycie, ale zwierzę najwidoczniej poszło szukać cieplejszego miejsca.

Ktoś dał psu jedzenie, ktoś przyniósł okrycie, ale zwierzę najwidoczniej poszło szukać cieplejszego miejsca. (fot. Wioletta Wojtkowiak)

- Zróbcie coś, ratujcie. Na mrozie leży stary, schorowany pies. Nikt nie chce mu pomóc. Wszyscy, do których dzwoniłam, ignorują problem – zaalarmowała redakcję "Echa Dnia” mieszkanka bloku numer 6 przy ulicy Piłsudskiego w Tarnobrzegu.

Może uciekł z domu, może ktoś go wyrzucił. Nie wiadomo. - Małe to ładne, cudowne, a stare niepotrzebne nikomu. W takiej temperaturze nie pożyje długo – użalała się na losem psa nasza czytelniczka, która jednak do siebie wziąć go nie mogła. - Mam już dwa psy i małe dzieci. Nakarmiłam zwierzaka, to jedyne, co mogłam w tej sytuacji zrobić, nie stać mnie na weterynarza. Dodała, że już kilka razy dzwoniła do straży miejskiej. - A tam rozkładają ręce. Nikogo to nie obchodzi - mówiła.

NIGDZIE NIE MA MIEJSCA

Chociaż reakcję strażników odebrała jako brak zainteresowania sprawą, w istocie jej zgłoszenie postawiło wszystkich na nogi. - Naprawdę chcielibyśmy, ale nie możemy zabrać psa bez zapewnienia mu wcześniej miejsca pobytu – wyjaśniał nam Kazimierz Kiszka, dyżurny Straży Miejskiej. W tym czasie w Wydziale Spraw Komunalnych i Środowiska urzędnicy obdzwaniali schroniska i przytuliska.
– Sprawdziliśmy Kielce, Starachowice, Mielec i inne miasta. Nie ma, naprawdę nigdzie nie ma miejsc – denerwowała się naczelnik Jolanta Hyla.

- Nie ma szans. Nie podpisujemy umów z gminami. Mamy o sto zwierzaków za dużo – usłyszeliśmy wczoraj w mieleckim schronisku.

PIES ZNIKNĄŁ

Sprawa bezdomnego psiaka jeszcze bardziej się skomplikowała. Od dwóch dni strażnicy miejscy kilkakrotnie patrolują miejsce, gdzie mieszkańcy bloku urządzili mu legowisko. Chcą zrobić fotografię i umieścić na stronie internetowej tarnobrzeskiego Urzędu Miasta z apelem o pomoc.

Być może znalazłby się ktoś litościwy i przygarnął psa do ciepłego kąta. - Jesteśmy gotowi dać karmę każdemu, kto zadeklaruje, że będzie dokarmiał bezpańskie czworonogi – mówi naczelnik Hyla. – Wolontariusze mogą się kontaktować z wydziałem. Dostarczymy im pożywienie.

Rzecz w tym, że krótko po tym jak mieszkańcy wszczęli alarm, pies... zniknął. Pozostało puste legowisko i miski. - Najwidoczniej postanowił poradzić sobie sam, a nie czekać na śmierć – zażartował ponuro ktoś z mieszkańców.

Czytaj więcej o:
  • schronisko
  • tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kto jest najlepszym radnym w gminie Grębów [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 169.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.