Świętokrzyskie | Radomskie | Podkarpackie
Jesteś tu: Strona główna STUDNIÓWKI Studniówki 2015 Artykuł

Udana studniówka LO im Kołłątaja w Pińczowie (zdjęcia)

Dodano: 12 lutego 2012, 12:44 Autor:

Gmach najbardziej renomowanego liceum na Ponidziu był miejscem ostatniego w powiecie pińczowskim balu studniówkowego. Bawili się tutaj uczniowie pięciu klas maturalnych „Kołłataja” wraz ze swymi partnerkami i partnerami.
Udana studniówka LO im Kołłątaja w Pińczowie (zdjęcia)

Przybyło mnóstwo zaproszonych gości w tym rodziców i oficjeli. Sala gimnastyczna która pełniła funkcję sali balowej oraz klasy, w których zaaranżowano przyjęcia dla poszczególnych klas utonęły w oryginalnych dekoracjach a w całej szkole zapanował karnawałowy klimat.

Zobacz zdjęcia studniówki LO im Kołłątaja w Pińczowie

Podziękowania dla ciała pedagogicznego.

Uczniowie : Sylwia Puchała i Dawid Sroka w roli gospodarzy powitali przybyłych gości i w imieniu wszystkich abiturientów podziękowali pedagogom za ich trud włożony w przygotowanie wszystkich do matur. Za sto dni 120 uczniów postara się sprostać najważniejszej próbie egzaminacyjnej w ich Zociu. Szczególne słowa wdzięczności skierowano do dyrektorów liceum : Eugeniusza Bogacza i Anny Oleszak oraz, a może przede wszystkich do wychowawców pięciu klas maturalnych : Wojciecha Kozy, Mirosławy Tutaj, Ilony Wilk, Gabrieli Wiewióry i Doroty Wites. Pedagogów obdarowano pięknymi bukietami kwiatów po czym głos zabrał burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak. - Jestem wzruszony i bardzo dziękuję za zaproszenie. Tutaj równo 30 lat temu uczestniczyłem w swojej studniówce jako uczeń klasy maturalnej. Dziś z sentymentem wspominam tamte chwile i życzę wszystkim wspaniałej zabawy a przede wszystkim udanej matury – mówił burmistrz. Także wicestarosta powiatu Marek Omasta dołączył do życzeń udanej zabawy zapewnienie, ze samorząd powiatowy, któremu podlega szkoła będzie o nią dbał gdyż jest to wizytówka całego regionu i powód do dumy wszystkich pińczowian. – Na wiosnę liceum otrzyma nowe wielofunkcyjne boisko i przystępujemy do kosztownej termoizolacji wszystkich obiektów LO – powiedział nam Marek Omasta – wicestarosta pińczowski.

Pięć polonezów.

W Sali balowej po kolei formowały się taneczne korowody i zabrzmiały rytmy poloneza – osobno dla każdej klasy. Było zatem aż pięć odsłon polskiego chodzonego i każdej odsłonie w pierwszej parze tańczyli dyrektor Eugeniusz Bogacz i jego zastępca Anna Oleszak. Wszystkie młode damy udekorowano pięknymi różami, które w tańcu komponowały z różnokolorowymi tonacjami kreacji balowych. Dominowały suknie krótkie a zwłaszcza tak zwane „małe czarne”. Panowie tradycyjnie – dostojni w eleganckich „gangach”. Do tańca przygrywał zespół Cross. Był to bal nad bale – i tradycji stało się zadość. Teraz uwaga abiturientów skupi się na ostatnich przygotowaniach do majowego egzaminu.

Czytaj więcej o:
  • kołłątaj
  • pińczów
  • studniówka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Prezentacja szkół

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015