Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Biegiem Radom! Biegacze mają stowarzyszenie

Dodano: 21 lutego 2012, 16:00 Autor:

Nowe stowarzyszenie, które skupiać będzie biegaczy i sympatyków biegania z Radomia i najbliższych okolic nosić będzie nazwę Stowarzyszenie "Biegiem Radom!”. Na spotkaniu założycielskim zjawiło się ponad 40 osób.

- Frekwencja była miłym zaskoczeniem – przyznaje Tadeusz Kraska, inicjator powołania stowarzyszenia. – Chociaż muszę przyznać, że nie miałem też żadnych obaw, czy przybędzie wymagana przepisami minimalna liczba piętnastu osób. To świadczy, że takie stowarzyszenie jest potrzebne.

W trakcie spotkania założycielskiego ustalono nazwę, przyjęto statut, a nawet wybrano władze stowarzyszenia. Na czele zarządu stanął Kraska. Teraz inicjatorzy mają czas do końca tygodnia na złożenie dokumentów w Krajowym Rejestrze Sądowym.

- Nie wiemy ile czasu potrwa procedura rejestracji. Liczymy się z tym, że będziemy musieli nanosić poprawki w statucie. Ale jestem optymistą i wierzę, że rejestracja przebiegnie sprawnie – dodaje Kraska.

Formalności związane z rejestracją Stowarzyszenia "Biegiem Radom!” w żaden sposób nie wpłyną na zaplanowane na ten rok imprezy. Stowarzyszenie zamierza wspomagać dotychczasowych organizatorów, wśród których nie brakuje także członków nowej organizacji. Pierwsza z nich, V Bieg Kazików rozegrana zostanie już 4 marca.

- Uważam, że otrzymaliśmy spory kredyt zaufania. Stowarzyszenie jest nam potrzebne, aby organizować jeszcze lepsze biegi i promować bieganie. Postaramy się nie zawieść wszystkich, którzy chcą działać w stowarzyszeniu – kończy Kraska.

Czytaj więcej o:
  • Biegiem Radom
  • stowarzyszenie
  • Tadeusz Kraska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.