Ruszył nabór do starachowickich przedszkoli

Dodano: 2 marca 2012, 14:15 Autor:

1 marca rozpoczął się nabór dzieci do starachowickich przedszkoli na nowy rok szkolny. Na przedszkolaków czeka ponad 760 miejsc w ośmiu przedszkolach.

Ile dzieci w przedszkolach?

Najwięcej miejsc czeka na przedszkolaków w przedszkolu nr 10 przy ul. Prądzyńskiego – 123. Nieco mniej jest ich w przedszkolu nr 14 przy ul. Granicznej – 118. Po 98 dzieci przyjmą przedszkola nr 6 przy ul. Świętej Barbary, nr 7 przy Alei Armii Krajowej i nr 15 przy u. Na Szlakowisku. 88 przedszkolaków będzie chodzić do przedszkola nr 11 przy ulicy Górnej. Po 73 podopiecznych będą mieć przedszkola nr 2 przy ul. Mrozowskiego i nr 13 przy ul. Leśnej.

Do trzech przedszkoli przyjmowane będą dzieci w wieku od lat trzech do sześciu, do pozostałych – dzieci w wieku od lat trzech do pięciu. Na przedszkolaków – sześciolatków czekają też miejsca w oddziałach przedszkolnych w siedmiu szkołach podstawowych. W Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów będzie funkcjonował oddział przedszkolny dla trzy- i czterolatków.

Sześciolatki będą mogły chodzić do trzech przedszkoli: nr 10 przy ulicy Prądzyńskiego, nr 11 z oddziałami integracyjnymi przy ulicy Górnej oraz nr 14 przy ulicy Granicznej. W pozostałych przedszkolach oddziałów dla sześciolatków nie będzie, a dzieci sześcioletnie będą miały pierwszeństwo podczas naboru do oddziałów przedszkolnych znajdujących się w szkołach podstawowych. Do oddziałów przedszkolnych w szkołach rodzice mogą też zapisać pięciolatków.

Warunkiem przyjęcia przez dyrektora przedszkola formularza rekrutacyjnego jest stałe bądź czasowe zameldowanie dziecka w Starachowicach.

- W tym roku, po raz pierwszy, na przyjęcie dziecka do przedszkola nie będzie mieć wpływu kolejność złożenia formularza rekrutacyjnego ani deklarowana liczba godzin pobytu dziecka w przedszkolu – mówi Małgorzata Szlęzak, wiceprezydent Starachowic. – Nabór potrwa do 20 kwietnia. Do 15 kwietnia rodzice sześciolatków otrzymają tak zwaną diagnozę sześciolatka, która pomoże im podjąć decyzję, czy ich dziecko może we wrześniu 2012 roku pójść do pierwszej klasy szkoły podstawowej, czy lepiej zaczekać z tym do przyszłego roku szkolnego.

Formularz rekrutacyjny, który należy złożyć przy zapisie dziecka do przedszkola można otrzymać w przedszkolach albo pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Starachowicach z zakładki "formularze/wnioski.

Czytaj więcej o:
  • nabór
  • przedszkole
  • starachowice
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy nowa organizacja ruchu na ulicy Radomskiej w Starachwicach, która została wprowadzona w tym tygodniu, usprawni jazdę przez miasto w godzinach szczytu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 45.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.