Straż pożarna jak z obrazka

Dodano: 17 marca 2012, 16:00 Autor:

Na konkurs plastyczny nadeszło ponad 50 prac. Była wśród nich nawet koszulka z grafiką. Najlepsze będą reprezentować powiat tarnobrzeski.
Na tarnobrzeskie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują” nadesłano 52 prace.

Na tarnobrzeskie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują” nadesłano 52 prace. (fot. Grzegorz Lipiec)

Starszy kapitan Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu prezentuje jedną z najbardziej oryginalnych prac - koszulkę z grafiką.

Starszy kapitan Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu prezentuje jedną z najbardziej oryginalnych prac - koszulkę z grafiką. (fot. Grzegorz Lipiec)

W Tarnobrzegu rozstrzygnięto eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. 20 najładniejszych prac przeszło do etapu wojewódzkiego.

Jest to już czternasta edycja konkursu dla dzieci i młodzieży. Warto podkreślić, że w rywalizacji biorą udział również osoby niepełnosprawne.

POPULARYZACJA ZAWODU STRAŻAKA

Konkurs współorganizowany przez jednostki straży pożarnej oraz samorządy lokalne promuje i poszerza wiedzę dzieci i młodzieży na temat działalności straży pożarnej, która uczestniczy w akcjach gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych, nieszczęśliwych wypadków i nietypowych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych.

- Popularyzujemy zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń - mówi starszy kapitan Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

TRUDNY WYBÓR

Na eliminacje powiatowe nadesłano 52 prace. Konkurs przeprowadzony został w czterech grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI szkół podstawowych, szkoły gimnazjalne oraz osoby niepełnosprawne.

W czwartek w tarnobrzeskim starostwie powiatowym komisja w składzie: Sławomir Gurdak – plastyk z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, starszy kapitan Jacek Widuch – przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, Sylwia Rawska oraz Tadeusz Blacha – pracownicy Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, wybrała z każdej grupy wiekowej po pięć najładniejszych prac. Prace finałowe zostaną przekazane na kolejny wojewódzki etap konkursu w Rzeszowie.

- Mieliśmy duży problem, bo poziom artystyczny był bardzo wysoki. Wszystkim gratulujemy, a autorom prac, które awansowały do etapu wojewódzkiego życzymy powodzenia - dodaje starszy kapitan Jacek Widuch.

Czytaj więcej o:
  • straż pożarna
  • tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kto jest najlepszym radnym w gminie Grębów [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 169.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.