Afera w staszowskiej ARiMR: Są pierwsze zatrzymania i zarzuty

Dodano: 25 marca 2012, 13:59 Autor:

Lucyna K. i Dariusz W., pracownicy staszowskiej placówki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostali zatrzymani przez policję w związku z aferą wyłudzania dotacji, która wybuchła przed kilkoma dniami. Dariusz W. usłyszał już zarzut narażenia agencji na szkodę w wysokości 80 tysięcy złotych.
Dariusz W. i Lucyna K., pracownicy staszowskiej placówki ARiMR zostali zatrzymani w związku z aferą dotyczącą wyłudzania dotacji. Dariuszowi W. postawiono zarzut wyłudzenia dotacji na 80 tysięcy złotych.

Dariusz W. i Lucyna K., pracownicy staszowskiej placówki ARiMR zostali zatrzymani w związku z aferą dotyczącą wyłudzania dotacji. Dariuszowi W. postawiono zarzut wyłudzenia dotacji na 80 tysięcy złotych. (fot. Marcin Jarosz)

Kilka dni temu Staszów obiegła wiadomość o aferze w placówce Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Staszowie. We wtorek, 20 marca Magdalena Kędzierska - dyrektor ARiMR w Kielcach odwołała ze stanowiska Tadeusza Dywana, kierownika placówki w Staszowie.

SKARGA, KONTROLE I NOWE OKOLICZNOŚCI

Powody tej decyzji schowano skrzętnie za pojęciem "szerokiej utraty zaufania”, ale czarę goryczy miała przelać skarga i kontrole, które były jej efektem. One miały ujawnić szereg nieprawidłowości w działaniu staszowskiej agencji.

Niemal w tym samym czasie do naszej redakcji zadzwonił mężczyzna, podając dwa nazwiska osób, które jego zdaniem miałyby być zamieszane w proceder wyłudzania pieniędzy z agencji. Magdalena Kędzierska nie chciała jednak wypowiadać się w kwestii podanych przez nas osób.

Jeszcze w piątek rano Prokuratura Rejonowa w Staszowie nie podejmowała tej sprawy, czekając na wyniki kontroli, którą przeprowadzano w biurze w Staszowie. Ale po południu zatrzymano dwie osoby. Nasze wcześniejsze, nieoficjalne informacje, co do ewentualnych podejrzanych, potwierdziły się.

DWIE OSOBY Z AGENCJI ZATRZYMANE, SĄ PIERWSZE ZARZUTY

Policjanci zatrzymali Dariusza W. i Lucynę K. - pracowników biura powiatowego ARiMR w Staszowie. Prokuratura Rejonowa postawiła Dariuszowi W. zarzut, że w okresie od maja 2011 roku do marca 2012 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wyłudził dotacje na kwotę 80 tysięcy złotych i skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Staszowie o areszt tymczasowy. Mężczyzna wyszedł na wolność za kaucją. Wpłacił 50 tysięcy złotych.

Lucyna K., druga z podejrzanych osób, nadal jest zatrzymana. Czy usłyszy podobne zarzuty? – W stosunku do tej osoby prowadzone są czynności. Tyle mogę na dziś powiedzieć. Powodem zatrzymań były nowe okoliczności w tej sprawie. Szczegółów nie mogę jeszcze ujawnić z uwagi na dobro toczącego się postępowania – mówi Wiesław Nowak, szef Prokuratury Rejonowej w Staszowie.

Czytaj więcej o:
  • afera
  • arimr
  • staszów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Chłopak ściął konar, który zabił jego matkę!

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy w Staszowie potrzebna jest straż miejska?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 86.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.