W Końskich podglądają nas nowe kamery

Dodano: 10 kwietnia 2012, 12:50 Autor:

Dobiega końca realizacja jednego z elementów programu "E-świętokrzyskie”, którego efektem będzie podglądanie Końskich za pomocą 17 nowych kamer. Obraz trafia do dyżurnego komendy policji.
Kamera zamontowana na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i księdza Granata rejestruje obraz z centrum miasta w pobliżu kolegiaty św. Mikołaja

Kamera zamontowana na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i księdza Granata rejestruje obraz z centrum miasta w pobliżu kolegiaty św. Mikołaja (fot. Marzena Kądziela)

Do kilku funkcjonujących od lat w mieście kamer ulicznych dołączają dodatkowe zakupione przez konecki samorząd w ramach projektu "e-świętokrzyskie – budowa miejskich sieci światłowodowych jst.”.
- Koszt zakupu i montażu 17 nowych kamer to ponad 800 tysięcy złotych – informuje burmistrz Końskich Michał Cichocki. – Jednak aż 85 procent to dofinansowanie zadanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Większość kamer przekazujących obraz do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji już funkcjonuje, na uruchomienie czekają jeszcze trzy. Kamery posiadają 36-krotny zoom i 12-krotny zoom optyczny. Jedna z kamer jest moblilna, to znaczy monitoruje obraz z samochodu poruszającego się po koneckich drogach.

Gdzie znajdują się podglądające nas kamery? – Niemal na wszystkich skrzyżowaniach w ścisłym centrum miasta – odpowiada burmistrz. – Na przykład na rogu ulic Pocztowej i księdza Granata, Piłsudskiego i Iwo Odrowąża, Piłsudskiego i Warszawskiej, Łaziennej i Piłsudskiego, 3 Maja i Kazanowskiej.

Kamery montowane są także nieco dalej od centrum, przy obiektach często odwiedzanych przez konecczan, na przykład koło magistratu w parku, domu kultury, boisku wielofunkcyjnym na osiedlu Warszawska, czy w pobliżu Pływalni Miejskiej.

Czytaj więcej o:
  • kamera
  • Końskie
  • monitoring
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.