Serwis jest częścią portalu portal regionalny

edukacja » Edukacja

dodano: 11 kwietnia 2012, 20:08

tagi:gimnazjumkonkurs

Poznaliśmy wyniki konkursów przedmiotowych w świętokrzyskich gimnazjach – zobacz kto jest najlepszy

Piotr BURDA, burda@echodnia.eu

Konkursy przedmiotowe w gimnazjach mają bardzo dużą rangę. Pokazują bowiem jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi. To dlatego wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od wyników uzyskanych na egzaminie gimnazjalnym.

Laureaci konkursu języka niemieckiego z Nowin. Od lewej stoją: Ilona Malarczyk, Żaneta Chodurska, Kinga Buras, Igor Bartnik, Klaudia Pawłowska, Anna Kołacz i ich nauczycielka: Agnieszka Miszczyk.

Laureaci konkursu języka niemieckiego z Nowin. Od lewej stoją: Ilona Malarczyk, Żaneta Chodurska, Kinga Buras, Igor Bartnik, Klaudia Pawłowska, Anna Kołacz i ich nauczycielka: Agnieszka Miszczyk.

Szkoły z największą ilością laureatów

Gimnazjum świętej Jadwigi Królowej Kielce – 38, Gimnazjum numer 1 Busko i Gimnazjum numer 23 Kielce – po 10, Gimnazjum numer 4 Kielce – 9, Gimnazjum numer 2 Staszów – 8, Gimnazjum numer 1 Staszów – 7, Gimnazjum numer 9 Kielce - 6, gimnazja w Nowinach, Bielinach oraz I Społeczne Gimnazjum Kielce – po 5 . Uwaga ! Nie uwzględniliśmy wszystkich odwołań od wyników i konkursu informatycznego.

LIDER BEZ ZMIAN

W czwartek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się narada z dyrektorami gimnazjów na której zostaną przedstawione wyniki konkursów. Na podstawie, jeszcze nieoficjalnych wyników, widać że to był kolejny rok dominacji Gimnazjum Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach. Kielecki "nazaret” ma aż 38 laureatów w jedenastu konkursach organizowanych w tym roku. W takich przedmiotach jak język polski, chemia, biologia i fizyka ta przewaga jest przygniatająca. Podobnie było w poprzednich latach.

– Bardzo się cieszę z sukcesu, bo wiele on kosztuje uczniów, nauczycieli, ale i rodziców – mówi siostra Leticja Łasek, dyrektor szkoły. Siostra Leticja Łasek wyjątkowo cieszy się z sukcesu Mateusza Wawrzeńczyka, ucznia drugiej klasy gimnazjum, który został laureatem kilku konkursów. – Tuż przed finałami Mateusz złamał rękę. Na finały przychodził w gipsie, dyktował rozwiązania, bo nie mógł pisać – mówi siostra Leticja Łasek.

NIEMIECKIE LAURY

Na pochwałę zasługuje też Gimnazjum numer 1 w Busku. Ta szkoła od lat ma kilku laureatów w konkursach wojewódzkich i jest jednym z niewielu gimnazjów spoza Kielc, które potrafią rywalizować ze stolicą województwa. W tym roku buskie gimnazjum ma dziesięciu laureatów, w tym aż pięciu z języka niemieckiego.

– To głównie zasługa szkoły podstawowej numer 3 w Busku, gdzie przez lata niemiecki stał na bardzo wysokim poziomie. W gimnazjum tylko doszlifowaliśmy te talenty – mówi Andrzej Skubera, dyrektor buskiego gimnazjum.

Egzamin gimnazjalny z "Echem Dnia”

W tym roku gimnazjaliści zdają egzamin we wtorek,środę i czwartek 24,25 i 26 kwietnia. Arkusze i odpowiedzi już około południa znajdziecie na WWW.ECHODNIA.EU

Niestety, w buskiej podstawówce język niemiecki został zastąpiony przez angielski i świetna passa zostanie przerwana. W konkursie z języka niemieckiego furorę zrobiło też gimnazjum z podkieleckich Nowin, które ma pięciu laureatów.

– Są uczniami klasy z rozszerzonym programem z języka niemieckiego. Zwieńczeniem nauki w tej klasie jest międzynarodowy egzamin na poziomie B1 - podkreśla Arkadiusz Jędras, jej dyrektor.

PO NAUKI DO BIELIN

Brawa należą się gimnazjalistom i nauczycielom z dwóch staszowskich gimnazjów: numer 1 i numer 2, które razem mają 15 laureatów. To więcej niż w sumie mają wszystkie gimnazja w Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach i Skarżysku. W tych dwóch ostatnich miastach nauczyciele i rodzice mogą pozazdrościć gimnazjom wiejskim, na przykład ze Zbludowic w powiecie buskim czy Bielin w powiecie kieleckim, które o wiele lepiej dbają o zdolnych uczniów.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Sonda

Brak ankiety.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015