Serwis jest częścią portalu Na językach

Na językach » Na językach - Kulisy

dodano: 13 kwietnia 2012, 17:42

tagi:Konrad Skowrońskimust be the musicpolsatTax Free

Zespół muzyka z Buska Zdroju walczy w "Must be the music”. Stawką jest finał (video)

Dorota KLUSEK

Świętokrzyski muzyk wspólnie z wrocławską grupą wystąpi w popularnym talent-show w Polsacie. Liczy na nasze wsparcie.

Zespół Tax Free ze współprowadzącą program "Must be the music”, Pauliną Sykut. Pierwszy z lewej, pochodzący z Buska Zdroju Konrad Skowroński.

Zespół Tax Free ze współprowadzącą program "Must be the music”, Pauliną Sykut. Pierwszy z lewej, pochodzący z Buska Zdroju Konrad Skowroński.

(archiwum prywatne)

- Im dalej, tym większy stres i większa odpowiedzialność – przyznaje Konrad Skowroński, pochodzący z Buska Zdroju gitarzysta dolnośląskiej formacji poprockowej Tax Free. W niedzielę zespół będzie walczył o miejsce w finale programu "Must be the music”.

- Wziąć udział w programie czy nie? Przyznaję, że zdania w zespole były podzielone – wyjaśnia Konrad Skowroński. – Ale zwyciężył jeden argument: udział w programie telewizyjnym pomaga dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

CZTERY RAZY TAK

Zespół Tax Free nie miał taryfy ulgowej. Precastingi, castingi i panel jurorski - to etapy, przez które grupa już przeszła, pozostawiając za sobą kilkanaście tysięcy wykonawców z całej Polski.

- Przed jurorami wykonaliśmy utwór mało skomplikowany. Nawet bałem się, że za "łatwy” i że zostaniemy za to skrytykowani. A jednak nie. Adam Sztaba pochwalił gitary, Kora doceniła tekst, który opowiada pewną historię, pani Elżbieta Zapendowska wprawdzie skrytykowała dykcję naszego wokalisty, ale zachwyciła się jego głosem, z kolei Łozo powiedział, że wszystko jest dobrze muzycznie poukładane – wspomina Konrad.

Tax Free usłyszał cztery razy "tak”. Teraz czas na kolejne starcie. W niedzielę o godzinie 20 na antenie telewizji Polsat, na żywo, pierwszy z czterech odcinków półfinałowych. Do finału przejdzie tylko dwóch wykonawców z każdego odcinka. Czy Tax Free przejdzie dalej? Zespół pochodzi z Wrocławia i okolic, ale posiada w swoich szeregach świętokrzyski akcent - Konrad Skowroński, gitarzysta dolnośląskiej formacji pop-rockowej urodził się i wychował w Busku-Zdroju.

Tax Free - Rozmowa bez nikogo
AKCENT ŚWIĘTOKRZYSKI

- Przez ponad dwadzieścia lat mieszkałem w Busku, cały czas mam tutaj rodziców, do których staram się przy każdej okazji zaglądać – przyznaje muzyk. – Mam nadzieję, że podczas niedzielnego programu także mieszkańcy województwa świętokrzyskiego na nas zagłosują. Bo już na tym etapie głos zabiorą widzowie.

Zespół wykona jedną z dwóch piosenek, które na ten występ przygotował. – Albo to będzie bossa nova, pochodząca z naszej pierwszej płyty piosenka "Moja małe nieba”, albo bardziej dynamiczny utwór. Jeszcze nie wiemy. Ostatecznego wyboru dokona reżyser programu – wyjaśnia gitarzysta.

Nie ukrywa, że denerwują się.
- Im dalej, tym większy stres i większa odpowiedzialność – wyjaśnia Konrad. – Nie wiemy, jak na naszą muzykę zareaguje publiczność. Będziemy konkurować z młodymi muzykami, wśród których panuje moda na przebojowość, swoista bezczelność. Nie mają oni żadnych zahamowań. My jesteśmy już starszymi muzykami. Wszyscy mamy ponad trzydzieści lat. Każdy z nas ma swoją reputację, za którą ponosi odpowiedzialność. To już jest pewne obciążenie – zauważa.

MOŻEMY POMÓC W DRODZE DO FINAŁU

Tym bardziej muzykom z zespołu Tax Free przyda się także wsparcie mieszkańców świętokrzyskiego. Program "Must be the music” z jego udziałem w niedzielę, 15 kwietnia, w Polsacie. Początek o godzinie 20.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Wideo

więcej » |

Sonda

Brak ankiety.

Strefa Imprez

więcej »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. 2001-2015