Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2. Festiwal kartek po fatalnym sędziowaniu arbitra z Łodzi !

/SAW/, /dor/, /mko/,
Sędzia opuszczał boisko w eskorcie służb ochrony. Popełnił mnóstwo błędów i skrzywdził Koronę Fot. Sławomir Stachura
Piłkarze Korony Kielce przegrali na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 0:2 (0:1) po bramkach Sernasa w 32 z rzutu karnego, którego nie było i Małkowskiego w 78 minucie. Sędzia Paweł Pskit pokazał w meczu aż 18 kartek, w tym trzy czerwone.

Mówią trenerzy

Leszek Ojrzyński, Korona: - O wyniku meczu zadecydowała pomyłka sędziego. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Sędzia został nabrany. Wiemy, że zawodnicy przeciwnika przed meczem byli uczulani na naszą agresywną grę i swoimi upadkami wyprzedzali gwizdek sędziego. Ponadto dziwnym trafem na ten mecz zostali wyznaczeni sędziowie z Łodzi, a my trzy następne mecze gramy z drużynami z łódzkiego. Dostaliśmy kilkanaście żółtych kartek, też czerwone. Zostaliśmy wykartkowani i przez to zwycięstwo zostało moim zawodnikom, jeśli nie zabrane, to poważnie utrudnione.
Pavel Hapal, Zagłębie: - Bardzo trudny mecz od pierwszej minuty do ostatniej. Byliśmy skoncentrowani w defensywie. Wygraliśmy mecz i jesteśmy bliżej utrzymania.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin. Relacja live - Zobacz zapis relacji live.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Darvydas Sernas 33 z karnego, 0:2 Maciej Małkowski 78.
Korona: Małkowski - Golański, Stano, Kijanskas, Lisowski - Kuzera (60. Łuczak), Vukovic, Jovanovic, Kiełb (36. Lenartowski), Sobolewski (67. Gołębiewski) - Korzym.
Zagłębie: Ptak - Widanow, Banaś, Horvath, Nhamoinesu - Pawłowski, Hanzel, Bilek (85. Wilczek), Rakowski - Sernas (89. Woźniak), Małkowski (80. Elton Lira).

Kartki: czerwone: Vlastimir Jovanovic (32 min. Korona za drugą żółtą), Maciej Korzym (90 min. Korna - faul). Elton Lira (90 min. Zagłębie za drugą żółtą). Żółte Kuzera, Golański, Jovanovic, Vukovic, Stano, Lisowski, Korzym, Lenartowski (Korona). Nhamoinesu, Rakowski, Bilek, Hanzel, Woźniak, Lira (Zagłębie). Sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 7 986.

I jak tu nie mówić o pechu w piątek trzynastego. Mecz Korona - Zagłębie prowadził fatalnie dysponowany Paweł Pskit z Łodzi, który pokazał aż 18 kartek, w tym dwie czerwone dla Korony. Po pierwszej nich z boiska wyleciał Vlastimir Jovanović za faul na rzut karny, którego nie było. Goście wykorzystali prezent i objęli prowadzenie, które łatwiej było utrzymać, gdyż przez godzinę grali z przewagą. A zbulwersowani kieleccy kibice jeszcze długo po meczu krzyczeli: "Złodzieje! złodzieje!".

Trzeba mieć pecha i można narzekać na los, że tak prestiżowy mecz prowadził taki nieudacznik. Sędzia ewidentnie skrzywdził Koronę, bo karny i czerwona kartka dla Jovanovicia ustawiły spotkanie.

DLACZEGO SĘDZIA Z ŁODZI ?

I będzie mnóstwo dodatkowych kontrowersji, gdyż zawody prowadził sędzia z Łodzi, a kolejne trzy mecze Korona gra z... łódzkimi zespołami - walczącym o utrzymanie ŁKS, Bełchatowem i Widzewem. Ktoś musiał mieć naprawdę mało wyobraźni, by wyznaczyć akurat tego arbitra do prowadzenia meczu dwóch najlepszych zespołów wiosny. I teraz trzeba mieć tylko nadzieję, że sędzia Pskit jest po prostu żenująco słaby i dlatego podejmował takie niekorzystne decyzje dla Korony, wypaczając wynik, a nie dlatego, że miał w tym jakiś interes. Piłkarze, kibice, trener kielczan byli wściekli, bo szansa na pierwsze zwycięstwo nad Zagłębiem w ekstraklasie znów uciekła.

"To co sędzia wyprawiał to kabaret". Piłkarze Korony oburzeni pracą arbitra - czytaj więcej

Arbiter za wszelką cenę starał się być głównym aktorem tego widowiska. Był, ale negatywnym. W 32 minucie podyktował rzut karny dla Zagłębia za rzekomy faul Vlastimira Jovanovicia na Łukaszu Hanzelu. Powtórki w telewizji pokazały, że faulu nie było. W dodatku "Jova" dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i Korona musiała grać w dziesiątkę. "Jedenastkę" na gola zamienił Darvydas Sernas.

POD ESKORTĄ OCHRONY

Kilku piłkarzy Korony, którzy głośno wyrażali niezadowolenie z postawy arbitra, zostało ukaranych żółtymi kartkami. "Złodzieje, złodzieje!" - skandowali kibice. A po zakończeniu pierwszej połowy sędziowie w eskorcie dwóch ochroniarzy schodzili z boiska.

Tadas Kijanskas o meczu z Zagłębiem: - Od początku graliśmy 11 na 12 - czytaj więcej

W drugiej połowie Korona starała się doprowadzić do wyrównania. Musiała podjąć ryzyko - do akcji często włączał się środkowy obrońca Pavol Stano (raz ładnie uderzył z woleja, ale w boczną siatkę), przez co lublinianie mieli więcej swobody w ataku. W 55 minucie sam na sam ze Zbigniewem Małkowskim był Szymon Pawłowski, ale bramkarz Korony nogą instynktownie odbił piłkę. W 78 minucie już jednak skapitulował, po kontrataku, który strzałem w długi róg zakończył Maciej Małkowski.

Aleksandar Vuković: - Żal do sędziego - czytaj więcej

W doliczonym czasie gry arbiter pokazał jeszcze dwie czerwone kartki - dla Macieja Korzyma i Liry. Do szatni schodził w eskorcie ochrony i policji.

Po meczu powiedzieli

Jacek Kiełb, pomocnik Korony: - Drugą połowę oglądałem w telewizji, bo byłem w szatni. Noga bardzo mnie bolała. W pierwszej połowie doznałem kontuzji. Teraz jadę do szpitala. Od 30 minuty graliśmy w 10, ale niektórzy komentujący jakby o tym zapomnieli. Mecz nie był wcale taki ostry, jak wskazuje na to liczba kartek. Praca sędziego? - brak słów.

Kamil Kuzera, kapitan Korony: - Dzisiaj miał się odbyć mecz Korona-Zagłębie. Takowy się odbył, ale Korona nie przegrała z Zagłębiem, tylko z panem Pskitem z Łodzi. Druga zależność jest tka, że niestety teraz gramy łódzkimi drużynami i zostaliśmy doszczętnie wykartkowani. Chyba tylko Zbyszek Makowski nie dostał kartki, bo sędzia nie miał okazji jej pokazać. Przykro. Mnie osobiście łza w oku się zakręciła, gdy zobaczyłem, co po meczu zrobili kibice. Bardzo za to dziękuję. Przemiła rzecz.

Darvydas Sernas, napastnik Zagłębia: - Cieszę się, że wygraliśmy. Czy był karny? Sędzia gwizdnął, to był. Nie mnie to oceniać.

Zobacz kulisy meczu Korony Kielce z Zagłębiem Lubin przygotowane przez oficjalną stronę kieleckiego klubu.