IV liga: Pierwsza wygrana Hetmana

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, Kamil MARKIEWICZ
Maciej Ziółek strzelił dwa gole dla Wisły Sandomierz w meczu z Sokołem Rykoszyn. Fot. Kamil Markiewicz
Surowej lekcji udzieliła Wisła Sandomierz Sokołowi Rykoszyn. Sandomierzanie zaaplikowali rywalom aż pięć goli. Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł Hetman Włoszczowa, a ŁKS Georyt Łagów wygrał drugi raz z rzędu i pnie się w górę tabeli.

Krzysztof Dziubel, trener Nidy Pińczów:

- W pierwszej połowie graliśmy lepiej, stwarzaliśmy sytuacje. Wydawało się, że po przerwie przyciśniemy rywala, ale wyszliśmy na boisko rozkojarzeni. W ostatnich 20 minutach, gdy graliśmy z przewa-gą jednego zawodnika, mieliśmy kilka okazji do strzelenia gola, jedną udało się wykorzystać.

TS 1946 Nida Pińczów - Lubrzanka Kajetanów 1:0 (0:0), Łukasz Baran 75.

Nida: Zygula - Kempkiewicz, Myca, Szafraniec (68 Kucy-bała), Dulak - Biały (80 M. Mika), Ł. Mika, Ciekalski (76 Gajda), Sobczyk (60 Baran) - Gardynik, Rechowicz.
Lubrzanka: Żyła - M. Salwa, K. Bracha, Treter, Zwierzyński - K. Foks (46 H. Janyst), Jagodzki, Lipski, Supierz - M. Bracha, Piotrowski.

Zwycięską bramkę zdobył w 75 minucie Łukasz Baran, który kwadrans wcześniej wszedł na boisko. Otrzymał prostopadłe podanie i strzałem z pięciu metrów w długi róg pokonał Michała Żyłę. Zawodnik ten miał też okazję do podwyższenia wyniku, ale w dogodnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką.

Lubrzanka od 70 minuty grała w "dziesiątkę", ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Karol Bracha. - Szczęście nie było po naszej stronie. W 77 minucie ładnie uderzył Ernest Supierz, piłka minęła bramkarza i zatrzymała się w błocie, na linii bramkowej - mówił Krzysztof Stocki, trener Lubrzanki.

Hetman Włoszczowa - Orlęta Kielce 2:0 (0:0), samobójcza 67, Łukasz Bąk 89.

Hetman: Janicki - G. Małek (66. Tkacz), M. Małek, Szwajkowski, Stolarczyk (75. Stolarski), Babin (82. Fidera), Jarmuda. Piwowarczyk, Bąk, Orzeł, Musiał (89. Ścisłowski).
Orlęta: Atria - Szyszka, Wróblewski, Pyzowski (70. Bętkowski), Kundera, Bieniek, Bakalarz, Kita (84. Pyrek), Niebudek, Obara (75. Kopyciński), Stachura.

Hetman wreszcie wygrał, choć zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, przy stale padającym deszczu. W pierwszej połowie Hetman miał kilka okazji (między innymi Orzeł) ale żadnej nie wykorzystał. W 57 minucie Szyszka trafił do siatki Hetmana, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dziesięć minut później po mocnej zrzutce Musiała z rzutu wolnego, Obara próbował głową wybić piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie że trafił do własnej bramki. Wynik meczu, po indywidualnej akcji, ustalił w 89 minucie najlepszy zawodnik meczu, Łukasz Bąk,

Paweł Jaworek, grający trener ŁKS Georyt Łagów:

- W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Goście mięli dwie sytuacje na zdobycie bramki, ale całe szczęście ich nie wykorzystali. Po przerwie nasza przewaga była zdecydowana, co potwierdziliśmy strzeleniem dwóch goli.

GKS Nowiny - Czarni Połaniec 0:1 (0:0), Tomasz Nowak 67.

Czarni: Brzostowicz - Dyl (46. Nowak), Jasiński, Witek, Kosadka, Obierak, Janowski, Mikoda, Cecot (70 Rzepa)), Gębalski, Kamiński (80. Drzazga)

Jedyna bramka pała po akcji Witka, który zagrał na pole karne, gdzie strzelił Gębalski. Piłkę odbił bramkarz Nowin, ale był już bezradny przy dobitc eNowaka.

Wisła Sandomierz - Sokół Rykoszyn 5:0 (1:0). Tomasz Żelazowski 39, Maciej Ziółek 49, 58, Jarosław Pacholarz 69, Marcin Pietrucha 78.

Wisła: Kuśmierz - Jankowski, Stępień, Zimoląg, Gołasa, Ziółek (60. Adamczyk), Chamera (66. Kostrzewa), Pietrucha, P. Michalski (61. Nogaj), Żelazowski (72. M. Michalski), Pacholarz.

Sparta Kazimierza Wielka - Spartakus Daleszyce 3:0 (2:0) , Papa Drame 17. 76, Marcin Włudarz 25.

Sparta: Pałaszewski - Adamczyk, Radziszewski, Głąbicki, Baster, Włudarz, Seku, Drame (85. Kupiszewski), Stępień (70. Wąż), Zaręba (80. Piotrowski), Gorgoń (75. Wolowski).

Spartakus: Palka - Mączka, Janaszek, Kawiński, Bęben (75. Wołowiec), Kraj (75. Mochocki), Bujakowski, Staniec, Brzozowski (65. Kobiec), Maciejki, Nazary (55. Roter).

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w tym, okresie strzelili dwa gole. Po przerwie dominowali goście, ale mimo wielu okazji żadnej nie potrafili wykorzystać. Po jednej z kontr Sparta strzeliła trzeciego gola, rozstrzygając losy meczu. W roili głównej znowu wystąpił napastnik Sparty, Papa Drame, który strzelił dwa gole (przed tygodniem w Ożarowie, popisał się hat trickiem).

ŁKS Georyt Łagów - Alit Ożarów 3:0 (1:0), Damian Gil 13, 70, Wojciech Włodarczyk 65.

ŁKS: Dudek - Kołbuc, Jaworek, Kowalski, Arczewski (90 Grzesik) - Piotrowicz (80 Ł. Dziarmaga), Gryz, Kamiński, Siwoń (60 Masłowski) - Gil (72 Murzec), Włodarczyk.
Alit: Siudak - G. Czerwonka, Zdybski, Mazur, Żurański (65 Ożóg) - R. Czerwonka, Wójcik, Kanarski, Sorbian - Rzepa, Kiljański.

W 13. minucie spotkania w Łagowie gospodarze po bram-ce zdobytej przez Damiana Gila objęli prowadzenie. W 30. mi-nucie bliski podwyższenia wyniku był Mariusz Arczewski, ale po jego strzale z rzutu wolnego futbolówka trafiła w poprzeczkę. W 40. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Alitu Tomasz Siudak znalazł się pomocnik zespołu z Łagowa Bartłomiej Si-woń, jednak golkiper gości okazał się lepszy w tej sytuacji. Po przerwie gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych okazji na zdobycie bramki, z których wykorzystali dwie. W 65. minucie gola strzelił Wojciech Włodarczyk, a w pięć minut później drugą bramkę w tym meczu zdobył Damian Gil.

Piaskowianka Piaski - Partyzant Radoszyce 0:0.

Piaskowianka: Dobrowolski - Tekiel (70 J. Zygan), Dudek, Karyś, Mróz - Stelmasiński (75 P. Butenko), D. Butenko, Więc-kowski (85 Pietrasiewicz), R. Zygan - Kupczyk, Faryna (75 Woliński).
Partyzant: Kaczor - Brzoza, Adamiec, Mogielski, Cegieła - Kos, Kardynia, Komisarski, Zagdan - Piróg (84 Śliz), Kubicki (75 Ruś).

- Przeciwnik był lepszy powinien wygrać. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się w tym spotkaniu wywalczyć punkt - mówi Stanisław Maj, trener Piaskowianki Piaski.

- Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w meczu z Łagowem. Byliśmy lepszym zespołem od Piaskowianki. Mieliśmy dużo sytuacji podbramkowych, w szczególności w drugiej poło-wie. Niestety zabrakło nam szczęścia i nie udało nam się strzelić żadnej bramki - mówi Daniel Jakubczyk, trener Partyzanta Radoszyce.

Pogoń Staszów - Unia Sędziszów 1:0 (0:0), Artur Walasek 58.

Pogoń: Król - Krakowiak, Franus, Motyl (85. Misterkiewicz), A. Walasek, Merchut, Twaróg (46. K. Walasek), Starba, Strzałka, Belusiak (88. Syty), Baczewski.
Unia: Rybiński - Żebrowski (82. Kornobis), Chuptyś, Jaworski, Kita (72. Surówka), Bratek (62. Cielebała), Szota, Winiarski, Matelski (72. Ślęzak), W. Zapalski, Samburski.

Jedyna bramka padła po składnej akcji, po której Artur Walasek ograł obrońcę i z 16 metrów precyzyjnie strzelił w "długi róg".

Najlepsi strzelcy: 15 - Michał Bracha (Lubrzanka), 13 - Adrian Gębalski (Czarni), Pape Dramé (Sparta), 12 - Przemysław Rzepa (Alit), 9 - Łukasz Orzeł (Hetman), Jarosław Pacholarz (Wisła),8 - Piotr Gardynik (Nida), 7- Piotr Kamiński (Czarni), Wojciech Zapalski (Unia).

W następnej kolejce, 21-22 kwietnia: Nowiny - Wisła (0:3), Czarni - Hetman (0:0), Orlęta - Sparta (1:2), Spartakus - Łagów (2:1), Alit - Piaskowianka (1:1), Partyzant - Lubrzanka (0:2), Nida - Pogoń (1:1), Unia - Sokół (2:0).