Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy oddział w koneckim szpitalu

Marzena Kądziela
O nowym oddziale mówił dyrektor szpitala Wojciech Przybylski (trzeci z lewej)
O nowym oddziale mówił dyrektor szpitala Wojciech Przybylski (trzeci z lewej) Marzena Kądziela
Oddział gastroenterologiczny, pierwszy w województwie, otwarto w czwartek w Szpitalu Specjalistycznym św. Łukasza w Końskich. Docelowo będzie się mogło w nim leczyć na choroby układu trawiennego 18 pacjentów.

[galeria_glowna]
Do tej pory pacjenci dotknięci chorobami żołądka, wątroby, trzustki, jelit przebywali na oddziałach wewnętrznym lub chirurgicznym. Od nowego roku w koneckim szpitalu Oddział Gastroenterologiczny funkcjonuje jako samodzielna jednostka. Kieruje nim lekarka, specjalistka gastroenterologii Iga Detka - Kowalska. Oprócz niej pacjentami zajmuje się trzech lekarzy: Marta Jastrzębska, gastroenterolog, oraz interniści: Jarosław Chmielnicki i Tomasz Bradowski oraz zespół pielęgniarek z pielęgniarką oddziałową Jolantą Trodnos.

- Na razie mamy podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na możliwość leczenia sześciu pacjentów - powiedział dyrektor szpitala Wojciech Przybylski. - Jednak już teraz mamy 11 chorych, a gdyby była taka możliwość, moglibyśmy przyjąć kolejnych. Będziemy renegocjować z Funduszem, by docelowo leczyć 18 chorych. To niezwykle potrzebny oddział, bo obecnie jest jedynym w województwie świętokrzyskim specjalistycznym ośrodkiem zajmującym się leczeniem pacjentów ze schorzeniami gastroenterologicznymi.

W czwartkowe południe goście, wśród których znaleźli się między innymi specjalista wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii doktor nauk medycznych Krzysztof Bartosz, wicestarosta konecki Andrzej Lenart, przewodniczący rady powiatu Wiesław Skowron, ksiądz proboszcz Wiesław Koseła, oglądali wyremontowane sale pacjentów, a także powstającą na oddziale pracownię.

- Chcemy, by w ciągu kilku miesięcy powstała tu specjalistyczna pracownia tylko dla pacjentów szpitala - dodaje dyrektor Przybylski. - Dotychczasowa pracownia mogłaby służyć pacjentom ambulatoryjnym. Już teraz możemy wykonywać specjalistyczne badania takie jak: gastroskopia, PH-metria, kolonoskopia, enterokliza jelita cienkiego i inne zgodnie z wymogami diagnozy i terapii. Staramy się także o akredytację do prowadzenia specjalizacji w zakresie chorób gastroenterologicznych. Liczymy na to, że trzech lekarzy taką specjalizację będzie mogło zdobywać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie