Stalowa Wola. WSE wypuściła kolejnych absolwentów

Dodano: 25 kwietnia 2012, 15:57 Autor:

Dwadzieścia dwie osoby broniły w środę dyplomy na zorganizowanym po raz pierwszy w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli podyplomowym studium Zarządzanie Kulturą i Opieka Nad Zabytkami.

Studia trwały dwa semestry. Ich celem jest wyposażenie osób pełniących funkcje dyrektorów w wiedzę niezbędną do kierowania placówkami kultury w jednostkach samorządu terytorialnego oraz osób przygotowujących się do sprawowania funkcji kierowniczych w kulturze.

BYŁ KSIĄDZ

Z nauki skorzystały osoby z Podkarpacia, Lubelszczyzny i województwa świętokrzyskiego. Jednym ze studentów był ksiądz. Z naszego regionu wśród zdających byli Piotr Szpara – dyrektor centrum kultury w Zaleszanach i Józef Sroka - zastępca dyrektora Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Jak nam powiedział Józef Sroka, studia były bardzo pożyteczne, bowiem studenci mieli kontakt z osobami, które tworzą kulturę w dużych ośrodkach miejskich. Także spotkania z osobami studiującymi i kierującymi placówkami kulturalnymi pozwalał wymieniać doświadczenia.

W tym roku zakończyła się nauka także na studium z organizacji i zarządzania oświatą. Była to już czwarta edycja. W sumie ukończyło je 96 osób. Najbardziej popularne jest studium zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy – była to już ósma edycja tej specjalności. Po raz czwarty zakończyło się studium Kontroli i Audytu Wewnętrznego w Administracji Publicznej.

OCHRONA ŚRODOWISKA

WSE uruchomiła nowy kierunek studium, a jest nim zarządzanie środowiskiem. - Celem tych studiów jest przekazanie słuchaczom praktycznych wiadomości i umiejętności dotyczących zarządzania środowiskiem – powiedział rektor uczelni dr Janusz Bek. – Program nauki oparty jest na tematach, których znajomość wymagana jest od pracowników związanych z ochroną środowiska lub osób pragnących podjąć taką pracę – powiedział kierownik studium prof. Janusz Pikulski.

Czytaj więcej o:
  • stalowa wola
  • student
  • wyższa szkoła ekonomiczna
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz rządy prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka na półmetku tej kadencji? [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 196.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.