Serwis jest częścią portalu echodnia.eu

Twoje miasto

Jedzenie i zabawa » Jedzenie i zabawa - Artykuły - Jadłodajnie

dodano: 22 maja 2012, 19:28

tagi:festiwal czas dobrego serasandomierzsery

Najlepszy polski ser wybrano w Sandomierzu

Małgorzata Swaryczewska, Opr. /esw/

Zakończyła się druga edycja festiwalu Czas Dobrego Sera, który odbył się w Sandomierzu w dniach 18-20 maja 2012. Jury, po burzliwych obradach, przyznało nagrody w kilku kategoriach.

Podczas festiwalu Czas Dobrego Sera jury przyznało wyróżnienia w kilku kategoriach.

Podczas festiwalu Czas Dobrego Sera jury przyznało wyróżnienia w kilku kategoriach.

(Małgorzata Swaryczewska)

Stałym punktem programu jest konkurs na najlepszy polski ser. W tym roku jury obradujące w składzie: Gieno Mientkiewicz (przewodniczący jury), Adam Chrząstowski, Łukasz Klesyk, Edward Bajko i Jacek Szklarek po szczegółowej analizie 45 serów zgłoszonych do konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda główna za najlepszy polski ser „Grand Prix 2012” dla „Kreuzera z Komina” autorstwa „Farmy pod Świerkami” Beaty i Leszka Futymów z Huty Szklanej.

I miejsce w kategorii serów świeżych dla „Owczego Serka Śniadaniowego” autorstwa IZ-PIB Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka.

I miejsce w kategorii serów długo dojrzewających dla sera „Górski-Sudecki” autorstwa „Wańczykówki” Lucyny i Sylwestra Wańczyków z Krzeszowa.

I miejsce w kategorii serów wędzonych dla „Kreuzera z Komina” autorstwa „Farmy pod Świerkami” Beaty i Leszka Futymów z Huty Szklanej.

I miejsce w kategorii inne formy mleka dla „ Jogurtu z kwiatami czarnego bzu” autorstwa gospodarstwa „Mleczna Droga” Anny Łuczywek i Rafała Duszyńskiego z Wąwolnicy.

Wyróżnienie specjalne dla sera „Mleczny okrągły z pieprzem” autorstwa gospodarstwa „Mleczna Droga” Anny Łuczywek i Rafała Duszyńskiego z Wąwolnicy za perfekcyjną harmonię smaku.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Polecane

katalog najlepszych lokali

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015