Prelekcje, pokazy i ćwiczenia w Schronisku dla Nieletnich w Gackach

Dodano: 28 maja 2012, 12:38 Autor:

Przez dwa dni ratownicy z pińczowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej prowadzili prelekcje, pokazy i ćwiczenia w Schronisku dla Nieletnich w Gackach. Ten zakład odosobnienia dla młodocianych jest pod szczególną lupa nie tylko resortu sprawiedliwości ale także – jak widać służb ratowniczych.
Podopieczni Schroniska dla Nieletnich zapoznawali się z wyposażeniem bojowych wozów gaśniczych i ratowniczych

Podopieczni Schroniska dla Nieletnich zapoznawali się z wyposażeniem bojowych wozów gaśniczych i ratowniczych

- Do takiej formy działań profilaktycznych przygotowaliśmy się szczególnie, bo specyfika placówki tego wymaga. Podopiecznym Schroniska prezentowaliśmy filmy ukazujące nie tylko zagrożenia ale także niezbędne ćwiczenia i zachowania w sytuacjach tragicznych katastrof i ewakuacji.

W drugim dniu podopieczni mieli okazje zapoznania się ze sprzętem stosowanym w ratownictwie i obserwowania wykorzystania tego sprzętu w praktyce. Prezentowaliśmy pożar pojazdu, udrażnianie dostępu do miejsca zagrożenia i wykorzystanie sprzętu hydraulicznego. Przy zadymieniu obiektu nauczaliśmy także właściwego zachowania w trakcie ewakuacji. Był także konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa i podsumowanie szkolenia – mówi starszy kapitan Tadeusz Pasternak – rzecznik prasowy pińczowskiej PSP.

- Jestem bardzo wdzięczny całej kadrze dowódczej pińczowskiej PSP na czele z brygadierem Władysławem Węgrzynowiczem i młodszym brygadierem Wojciechem Buckim oraz dowódca JRG starszym kapitanem Jarosławem Wleciałem. Profesjonalizm wszystkich uczestniczących w szkoleniu ratowników z pewnością przełoży się na podniesienie stanu bezpieczeństwa w naszej placówce – mówi dyrektor Schroniska - Marek Łukasiewicz.

Schronisko zlokalizowane jest na obrzeżach osiedla mieszkaniowego zamieszkałego przez tysiąc mieszkańców i w pobliżu zakładów gipsowych Dolina Nidy.

Czytaj więcej o:
  • ćwiczenia
  • gacki
  • pokazy
  • straż pożarna
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Dni otwarte Doliny Nidy

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy amfiteatr w Pińczowie sprawdza się podczas organizacji imprez?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 14.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.