Serwis jest częścią Echo Dnia
Jesteś tu: Strona główna KULTURA KULTURA - KONCERTY Artykuł

II Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej rozstrzygnięty

Dodano: 1 czerwca 2012, 19:15

W ubiegły wtorek rozstrzygnięto II Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. W finale wystąpiło 15 utalentowanych uczniów z całego kraju. Rywalizację wygrała Lena Czechowicz z Wadowic. Wszyscy uczestnicy w nagrodę wyjadą na zagraniczną wycieczkę.
Wszyscy uczestnicy konkursu podczas ogłaszania werdyktu jury

Wszyscy uczestnicy konkursu podczas ogłaszania werdyktu jury

Laureatka I miejsca - Lena Czechowicz z Wadowic

Laureatka I miejsca - Lena Czechowicz z Wadowic

Konkurs zorganizowany w Wojewódzkim Domu Kultury oglądała pełna sala szczelnie wypełniona publicznością, która przybyła obserwować artystyczne zmagania.

W czasie obrad jury, któremu przewodniczył Jerzy Wątroba, na scenie pojawiła się Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych z Radomia, która zagrała koncert utworów wojskowych i patriotycznych. Ich występowi towarzyszył powszechny aplauz widzów, którzy po zakończeniu zaplanowanego programu nie pozwolili muzykom zejść ze sceny, prosząc o kolejne piosenki.
Zwyciężczynią konkursu i zdobywczynią I miejsca została Lena Czechowicz z Wadowic.
W nagrodę otrzymała cenną nagrodę rzeczową ufundowaną przez Bożentynę Pałkę-Korubę, wojewodę świętokrzyskiego. II miejsce przypadło Marcie Dzierżak z Chmielnika, która została obdarowana praktycznym prezentem ofiarowanym przez Adama Jarubasa – marszałka województwa. Natomiast III i ostatnie miejsce na podium zajęła Karolina Nitek ze szkoły ZDZ w Radomiu. Nagrodę dla niej sfinansowała Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Jury przyznało także kilka wyróżnień. Trafiły one do Eweliny Dudziak (Lublin), Dominiki Kosowskiej (Starachowice), Aleksandry Kozak (Chmielnik), Karoliny Łobody (Chmielnik) i Ewy Adach (Kielce). Wyróżnione wokalistki otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Jerzego Wątrobę – Prezesa Zarządu ZDZ w Kielcach.

Wśród publiczności m.in wojewoda i wicemarszałek

Wśród publiczności m.in wojewoda i wicemarszałek

Elżbieta Szlufik-Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca zaprosiła Ewę Adach na 3-miesięczny, bezpłatny kurs tańca. Z kolei Samuela Modzelewska ze Studia Twórczości Muzycznej ogłosiła, że Lena Czechowicz weźmie udział w warsztatach wokalnych, które zakończą się nagraniem wybranego utworu w profesjonalnym studiu nagraniowym. Swoją nagrodę przyznał także Leszek Ślusarski z "Radia Kielce”. Aleksandra Kozak i Karolina Łoboda nagrają piosenki w studiu rozgłośni, a następnie zostaną one zaprezentowane na antenie "Radia Kielce”.

Dodatkowym prezentem dla wszystkich uczestników będzie zagraniczna wycieczka. Powiadomił o tym Prezes Zarządu ZDZ tuż pod koniec uroczystości, wprawiając wokalistów w prawdziwy zachwyt.
Organizatorem festiwalu piosenki żołnierskiej był Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, którego wspierało Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Konkurs otrzymał również dofinansowanie od Starostwa Powiatowego w Kielcach. Patronat medialny sprawowała m.in. redakcja "Echa Dnia”.
Konkurs był elementem programu obchodów jubileuszu 65-lecia Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach i 20-lecia szkół ZDZ.

Czytaj więcej o:
  • kielce
  • konkurs piosenki żołnierskiej i patrioty
  • zdz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najczęściej czytane
Brak ankiety.
Galerie
  • Kiermasz w Dworku Laszczyków
  • Wystawa "Zakochani w Kafce"
  • Wystawa w Galerii Fotografii w Ostrowcu
  • Dziecięca Estrada Folkloru w Wojewódzkim Domu Kultury
  • Wystawa aktów w Wieży Sztuki w Kielcach
  • Koncert Zakopower w Kielcach

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.