Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Zgrzyt i wielki żal na jubileuszu MDK w Radomiu (zdjęcia)

Dodano: 6 czerwca 2012, 15:30 Autor:

Ani prezydent miasta, ani żaden z jego zastępców nie znalazł czasu dla instytucji z 60-letnią historią. Komentarze na ten temat były głośniejsze niż zachwyt nad występującymi.
Dyrektor Krzysztof Duda nagrodził  dużą grupę nauczycieli i pracowników administracyjnych swojej placówki.

Dyrektor Krzysztof Duda nagrodził dużą grupę nauczycieli i pracowników administracyjnych swojej placówki. (fot. Barbara Koś)

Dlaczego nie przyszedł prezydent?

Ryszarda Kitowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego: - Urząd Miejski reprezentowała pani Barbara Buchowicz, inspektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki, której Młodzieżowy Dom Kultury podlega merytorycznie. Takie reprezentacje są przyjęte wówczas, kiedy prezydent lub jego zastępcy z uwagi na liczne obowiązki nie mogą wziąć udziału w danej uroczystości. A tak stało się właśnie w przypadku jubileuszu tej placówki.
Brawo, nauczyciele MDK!

Brawo, nauczyciele MDK! (fot. Barbara Koś)

Koncert przygotowano naprawdę wspaniale. W bardzo gustownej scenografii Wiktorii Foltyn – Getki wystąpili wszyscy najlepsi wychowankowie artystycznych sekcji "emdeku”.

Oklaskiwano solistów – Patrycję Gos, Izę Sierańską, Anię Umięcką, Olę Gorczycę, Julię Drab, Olę Mazurkiewcz, Kacpra Sadowskiego i wokalistki Studia Fermata, Angelikę Balcerek i Anitę Borkowicz a także wspaniałe zespoły.

"Wirujące obłoczki” zatańczył zespół "Arabeska”, zręczny układ taneczny pokazał zespól Look, układ taneczny "Kaczuszki” pokazał sympatyczny "Piruecik” break dance prezentował zespól Lumbago Team.

Wielkim entuzjazmem przyjęto finałową pieśń ”Joyfull” do muzyki Ludwiga van Beethovena zaśpiewaną przez chór "Gospel Radom.”

Prócz muzyki był pokaz judo, karate i akrobatyki - "Dziewczyny w czerni”, pokazały znane "Pajęczarki”,
Scenki teatralne pokazali aktorzy Teatru "Scena 05.”

Koncert reżyserowany przez Krzysztofa Szczęśniaka przebiegł bardzo sprawnie: poszczególne występy nawiązywały do fragmentu filmu ukazującego historię MDK.

Wszyscy soliści i zespoły stanowili żywy dowód 60 - letniej chluby MDK.

Upływający czas odmierzała wskazówka na zegarze, z czym wiąże się też legenda o końcu MDK.

Aby ten koniec nie nastąpił, życzyli dyrekcji placówki posłanka, Marzena Wróbel, Dorota Sokołowska, dyrektor radomskiej Delegatury Kuratorium, profesor Andrzej Stadnicki z Warszawy, syn Heleny Stadnickiej, której imię nosi MDK i przedstawiciele Rady Rodziców.

W imieniu prezydenta Andrzeja Kosztowniaka pamiątkowy grawer na ręce dyrektora MDK, Krzysztofa Dudy, wręczyła Barbara Buchowicz, inspektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Dyrektor Krzysztof Duda nagrodził też dużą grupę nauczycieli i pracowników administracyjnych swojej placówki.

Brawo, wszyscy pracownicy!

Brawo, wszyscy pracownicy! (fot. Barbara Koś)

NASZ KOMENTARZ

Jubileusz nie w porę?

Na finał uroczystości w foyer teatru podano jubileuszowy tort, ale dla pracowników MDK miał on wyjątkowo gorzki smak. Po raz pierwszy w 60-letniej historii jubileusz był bowiem smutny. Przyszłość poddanej przekształceniom placówki jest niepewna. Pewne są zwolnienia pracowników oraz zmniejszenie pensji tym, którzy pozostaną. Pewne jest także to, że przynajmniej połowa dzieci nie znajdzie już miejsca w MDK. Jak wyliczył dyrektor Duda, do tej pory było 186 kół zainteresowań z 2,6 tysiąca wychowanków, a po zmianach pozostanie 115 kół dla 1530 dzieci i młodzieży.

Pewne jest także to, że w tym składzie MDK obchodził jubileusz po raz ostatni. W tej sytuacji prezydent miasta lub jego zastępca powinien przyjść i złożyć podziękowanie tym, dzięki którym placówka przetrwała te 60 lat, którzy sprawili, że o sukcesach wychowanków MDK było głośno w Polsce i Europie. Nieobecność włodarzy miasta była zgrzytem więcej niż niemiłym, bo pokazała prawdę o ich stosunku do ludzi z tej instytucji.

Życzenia i kwiaty od posłanki, Marzeny Wróbel

Życzenia i kwiaty od posłanki, Marzeny Wróbel (fot. Barbara Koś)

Życzenia i kwiaty od Rady Rodziców

Życzenia i kwiaty od Rady Rodziców (fot. Barbara Koś)

Tańczy Arabeska

Tańczy Arabeska (fot. Barbara Koś)

W imieniu prezydenta Andrzeja Kosztowniaka pamiątkowy grawer na ręce dyrektora MDK, Krzysztofa Dudy, przekazała Barbara Buchowicz, inspektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego

W imieniu prezydenta Andrzeja Kosztowniaka pamiątkowy grawer na ręce dyrektora MDK, Krzysztofa Dudy, przekazała Barbara Buchowicz, inspektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego (fot. Barbara Koś)

Tańczy Piruecik

Tańczy Piruecik (fot. Barbara Koś)

Czytaj więcej o:
  • dzieci
  • jubileusz
  • koncert
  • MDK
  • prezydent
  • zgrzyt
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy w Radomiu powinny być miejskie rowery?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 357.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.