W Józefinie w gminie Łopuszno budują Dom Opieki

Dodano: 14 czerwca 2012, 22:26 Autor:

W miejscowości Józefina w gminie Łopuszno powstaje Dom Opieki dla osób niepełnosprawnych i starszych. Trwają prace przy budowie Domu Opieki dla osób niepełnosprawnych i starszych, który powstanie w budynku dawnej Szkoły Podstawowej w Józefinie w gminie Łopuszno. W ośrodku będą miejsca dla ponad stu podopiecznych.
W budynku, w którym kiedyś mieściła się Szkoła Podstawowa w Józefinie, powstanie Dom Opieki dla osób niepełnosprawnych i starszych.

W budynku, w którym kiedyś mieściła się Szkoła Podstawowa w Józefinie, powstanie Dom Opieki dla osób niepełnosprawnych i starszych. (fot. Fot. Michał Nyga)

Przeczytaj więcej

Ramka: Każdy może pomóc

Osoby, które chciałyby pomóc w budowie Domu Opieki w Józefinie, mogą wpłacać dobrowolne kwoty na konto Fundacji na Rzecz Wspierania Rodziny oraz Dzieci i Młodzieży "Fundacja z Uśmiechem”, ulica Paderewskiego 11/39, 25-001 Kielce. Numer konta: Bank Zachodni WBK oddział Kielce 86 1090 2040 0000 0001 1113 9744. W tytule przelewu należy wpisać "Na Józefinę”.

Szkoła Podstawowa w Józefinie została zlikwidowana w 2007 roku i od tamtej pory budynek stał pusty. Jednak gmina postanowiła go zagospodarować.

- W 2009 roku przekazaliśmy go nieodpłatnie wraz z działką Fundacji na Rzecz Wspierania Rodziny oraz Dzieci i Młodzieży "Fundacja z Uśmiechem” w Kielcach celem adaptacji na ośrodek dla niepełnosprawnych – mówi Zdzisław Oleksiewicz, wójt gminy Łopuszno.

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH I STARSZYCH

- Będzie tutaj Dom Opieki dla osób niepełnosprawnych i starszych. Powstaje on z myślą o niepełnosprawnych dorosłych, którzy nie podlegają już pod system oświatowy i nie mają żadnego wsparcia, jeżeli chodzi o sprawy egzystencjalne. Chodzi o to, żeby mogły one utrzymać funkcje życiowe, które udało się usprawnić do 25 roku życia – tłumaczy Wioletta Zdeb, prezes Fundacji z Uśmiechem.

W ośrodku, którego budowa rozpoczęła się w maju tego roku, będą odbywać się specjalistyczne zajęcia. – Będą one miały na celu podtrzymanie nabytych umiejętności na odpowiednim poziomie, ułatwią funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i odciążą ich bliskich. W domu opieki będą 62 stałe miejsca noclegowe. Dodatkowo pomoc znajdzie tu około 50 osób, które będą mogły dojeżdżać na zajęcia – relacjonuje prezes Fundacji. Podopieczni domu opieki będą mogli liczyć na opiekę lekarską, rehabilitację, stałą opiekę pielęgniarską i warsztaty terapii zajęciowej. W budynku znajdzie się też świetlica integracyjna.

TO KOSZTOWNA INWESTYCJA

Pierwszy etap prac budowlanych ma się zakończyć w październiku. Do tego czasu budynek zostanie podwyższony o jedną kondygnację i zostanie położony dach. Później wszystko zależy od funduszy.

- Całkowity koszt inwestycji wyniesie około trzech milionów złotych. Kolejne etapy budowy będziemy realizować w miarę możliwości finansowych – mówi Wioletta Zdeb i dodaje: - Prosimy o wsparcie osób, którym los niepełnosprawnych nie jest obojętny. Dzięki ich pomocy uda nam się zakończyć budowę ośrodka w jak najkrótszym czasie.

Czytaj więcej o:
  • dom pomocy społecznej
  • gmina łopuszno
  • józefina
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.