Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie świętowało jubileusz 10-lecia (zdjęcia, video)

/IB/
Ksiądz Andrzej Drapała otrzymał podziękowania od młodzieży z klubów "Wolna i Młoda Strefa”
Ksiądz Andrzej Drapała otrzymał podziękowania od młodzieży z klubów "Wolna i Młoda Strefa” Aleksander Piekarski
Te dzieciaki dają nadzieję rodzinie - takie wrażenia towarzyszyły oglądającym w Filharmonii Świętokrzyskiej musical "Mahajana Jan Paweł II" przygotowany przez wychowawców i podopiecznych klubów działających w ramach Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie. We wtorek stowarzyszenie obchodziło 10 - lecie istnienia.

[galeria_glowna]
Jubileusz Stowarzyszenia Nadzieja Rodzinie, zajmującego się pracą na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom był okazją, żeby podziękować wszystkim, którzy pracują na rzecz rodziny. Młodzież z klubów "Wolnej Strefy" prowadzonych przez Stowarzyszenie przygotowała musical "Mahajana Jan Paweł II", w którym życiorys naszego Papieża i jego pracę z młodymi ludźmi zestawiono z problemami współczesnej młodzieży. Poruszający, pełen energetyzującej muzyki z elementami etno przekaz powstał pod kierunkiem Piotra Krzemińskiego, kierownika klubów "Wolna Strefa", muzyka zespołu Ankh. Gościnnie wzięła w nim udział Orkiestra Wieniawa z Raciborowic oraz Teatr Studio Magellana, którzy tworzą podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach. Melanż wieku, różnych stylów muzycznych niósł przesłanie, że jesteśmy sobie na wzajem potrzebni i tylko wspierając się możemy stworzyć coś wartościowego, co daje nadzieję.

Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie powołane zostało 10 lat temu w Kielcach przez księdza Andrzeja Drapałę i dr Halinę Olendzką, żeby pomagać rodzinom i młodzieży uzależnionej od narkotyków. Dziś Stowarzyszenie to 15 klubów "Wolna Strefa" i "Młoda Strefa" w Kielcach i powiecie kieleckim, do których uczęszcza tygodniowo ponad 1000 młodych ludzi, którzy mogą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia pod kierunkiem wychowawców. W ramach Stowarzyszenia działa również Zakład Profilaktyki i Terapii Uzależnień: poradnia zdrowia psychicznego, poradnia współuzależnień, oddział dzienny dla uzależnionych od środków psychoaktywnych, jedyny w województwie ośrodek rehabilitacyjny dla nieletnich uzależnionych od środków psychoaktywnych (w Pałęgach), hostel dla pacjentów. W ciągu 10 lat różne placówki Stowarzyszenia udzieliły pomocy ponad 100 tysiącom osób. Stowarzyszenie prowadzi projekt EkoPraca, w którym zatrudnienie przy odbiorze surowców wtórnych ma 40 osób z niepełnosprawnością intelektualną. W 2006 roku kielecki pomysł na walkę z patologiami wśród młodzieży zyskał uznanie Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej. - Najbardziej jestem wdzięczny za ludzi, którzy tworzą to Stowarzyszenie, za wychowawców, wolontariuszy. Bez nich nasza praca nie byłaby możliwa - powiedział nam ksiądz Andrzej Drapała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie