Sprzedane kieleckie przedszkole – co z dziećmi

Dodano: 23 czerwca 2012, 7:30 Autor:

- Nie będziemy mieli gdzie posłać dzieci, jeżeli przedszkole zostanie zlikwidowane – mówią rodzice podopiecznych Przedszkola Samorządowego numer 8 na osiedlu Baranówek w Kielcach. Kilka dni temu okazało się, że budynek, w którym mieści się placówka został sprzedany.
Państwo Dorota i Piotr Srokosz mają w przedszkolu dwoje dzieci. – Nie wiemy, co z nimi będzie, jeśli przedszkole przestanie istnieć – mówią zatroskani.

Państwo Dorota i Piotr Srokosz mają w przedszkolu dwoje dzieci. – Nie wiemy, co z nimi będzie, jeśli przedszkole przestanie istnieć – mówią zatroskani. (fot. Łukasz Zarzycki)

Przedszkole Samorządowe numer 8 w Kielcach mieści się w budynku należącym do prywatnego właściciela. Kilka dni temu wśród rodziców, których dzieci uczęszczają do placówki, pojawiły się głosy, że nieruchomość została sprzedana i przedszkole może być zlikwidowane. W piątek dzieci kończyły rok szkolny. Rodzice, którzy przyszli na uroczystość nie ukrywali, że obawiają się, co stanie się z ich pociechami.

RODZICE SIĘ BOJĄ O DZIECI

- Widziałam w Internecie oferty sprzedaży, ale nie wiem, co będzie dalej. Jeżeli się okaże, że przedszkola nie będzie, nie będę gdzie miała gdzie posłać dziecka – mówiła jedna z kobiet.
Podobne odczucia miała inna: - To jest jedyne przedszkole na osiedlu i wszyscy mają tu blisko. Przeniesienie mojej córki do innej placówki będzie problemem nie tylko dla mnie, ale też dla niej samej – skarżyła się.

- Tutaj chodzi kilkadziesiąt dzieci. Gdzie je wszystkie przeniesiemy? – pytała kolejna mama.
Tego, co się stanie z przedszkolem chcieli się również dowiedzieć państwo Dorota i Piotr Srokosz. – Chodzą tu nasz 6-letni syn i 4-letnia córka. Chcielibyśmy się dowiedzieć, co będzie dalej, ale podobno nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska – martwili się. – Mamy nadzieję, że przedszkole nie zostanie zlikwidowane, bo znamy tu wszystkie panie i jest w nim bardzo rodzinna atmosfera – dodawali.

CO NA TO DYREKCJA I URZĄD?

Od dyrekcji placówki dowiedzieliśmy się tylko tyle, że budynek nie był własnością przedszkola, ale to, że został sprzedany nie oznacza, że ono przestanie istnieć.

Próbowaliśmy się też dowiedzieć czegokolwiek w wydziale edukacji, kultury i sportu Urzędu Miasta w Kielcach, ale udało nam się porozmawiać jedynie z rzecznikiem prasowym urzędu.

- Pani dyrektor przedszkola była w czwartek u dyrektora Mieczysława Tomali i przekazała mu informację, że budynek, który dzierżawiliśmy od prywatnego właściciela został sprzedany. Mamy pół roku, żeby się stamtąd wyprowadzić – informuje Anna Ciulęba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kielcach.

Jakie będą dalsze losy placówki? – Na chwilę obecną nie możemy nic na ten temat powiedzieć – kwituje Anna Ciulęba.

Czytaj więcej o:
  • baranówek
  • kielce
  • przedszkole
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pasaż Świętokrzyski pełen atrakcji (zdjęcia)

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 411.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.