Zalew w Bliżynie otwarty, a samorządowcy…ochrzczeni (zdjęcia)

Dodano: 25 czerwca 2012, 7:44 Autor:

W Bliżynie otwarto zalew. Wielka, dwudniowa impreza z wieloma atrakcjami, przede wszystkim... "przymusową” kąpielą.

Po 10 latach od rozerwania tamy oddano do użytku nowy, piekny zbiornik wodny. Przez dwa dni trwała impreza Przystań Bliżyn. Wystapiło wielu znanych muzyków, wsród nich Milano i Coma.

10 lat temu wielka powódź zniszczyła zalew w Bliżynie. Samorząd postanowił go odbudować, w końcu, dzięki unijnej pomocy, to się udało. Dziś gmina może się pochwalić pięknym, większym niż uprzednio zbiornikiem ze świetną infrastrukturą. Jest duże kąpielisko, pomost, plac zabaw, miejsce do grillowania i deptak wokół zalewu. Na tamie zbudowano nawet przepławkę dla ryb. W sobotę uroczyście oddano obiekt do użytku.

– Zalew przyczyni się do rozwoju gminy, da możliwość odpoczynku mieszkańcom, sprawi, że Bliżyn będzie atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania – mówił Mariusz Walachnia, wójt Bliżyna.
Gratulacjom nie było końca. Składali je nawet przedstawiciele zaprzyjaźnionych gmin z Białorusi i Słowenii. – Od pięciu lat regularnie się odwiedzamy. Cieszy nas ogromny postęp, jaki widzimy u was – stwierdził Daniel Kalamar, żupan miasta Grad.

MOKRE ŚWIĘTOWANIE

Na zalewie pojawiły się pierwsze żaglówki, zbiornik został poświęcony, a samorządowcy… ochrzczeni. Strażacy – ochotnicy chwycili za ręce i nogi wójta Walachnię i bez ceregieli wrzucili go do wody. Podobnie postąpili ze Zbigniewem Wolskim z Polskich Linii Kolejowych, a na widok zbliżających się druhów z pomostu sami skoczyli przewodniczący gminnej rady Jerzy Rams i radna powiatowa Anna Leżańska.

Do strażaków nikt nie miał żalu, w tym dniu otrzymali nawet łódź, której nadano imię Bliżyniak II. Za przykładem samorządowców poszła spora grupa mieszkańców, którzy postanowili zażyć kąpieli pod okiem ratowników strzegących kąpieliska.

DWA DNI ZABAWY

Na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury Zameczek przez dwa dni trwał wielki festyn Przystań Bliżyn, również dofinansowany przez Unię Europejską. Było mnóstwo konkursów z nagrodami, loty balonem, a nocą imponująca inscenizacja obrzędów Nocy Kupały.

Tłumy ludzi oglądały koncerty znanych zespołów. W sobotę wystąpiły między innymi szantowy Kliper, grający country Konwój i folkowo – rockowy Ukrainian Folk. W niedzielę imprezę rozpoczął występ grupy disco polo Milano, potem publicznośc bawił kabaret Formacja Chatelet, a wieczorem zespoły Swobodna i Coma. Przystań Bliżyn zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Czytaj więcej o:
  • blizyn
  • zalew
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy policja powinna częściej kontrolować prawidłowość parkowania przy supermarketach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 11.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.