9 łodzi typu optymist dla młodych żeglarzy z Jacht Klubu Kotwica

Dodano: 5 lipca 2012, 16:30 Autor:

Na dziewięciu nowych łodziach typu optymist pływają już młodzi zawodnicy sekcji żeglarskiej prowadzonej przez Jacht Klub Kotwica w Tarnobrzegu. Łodzie doskonale sprawdzają się na Jeziorze Tarnobrzeskim, gdzie zawodnicy trenują od maja do października.

Gospodarze Tarnobrzega przekazali łodzie przedstawicielom Jacht Klubu Kotwica nad Jeziorem Tarnobrzeskim w symboliczny sposób, gdyż ich właścicielem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

– Otrzymaliśmy łodzie w użyczenie, z tego względu, że prowadzimy dziecięcą sekcję żeglarską – tłumaczy Janusz Babula, prezes Jacht Klubu Kotwica w Tarnobrzegu. - Dzieci trenują przez cały rok, dwa razy w tygodniu. W sezonie ogórkowym, kiedy nie możemy pływać po jeziorze, prowadzimy zajęcia teoretyczne lub na basenie. Łódki będą służyły do szkolenia i będą towarzyszyły nam podczas regat.

KSZTAŁTUJĄ OSOBOWOŚĆ

W tarnobrzeskiej sekcji prowadzonej przez Jacht Klub Kotwicę trenują zawodnicy w wieku od 7 do 15 lat. Pierwsze dwa, trzy lata, to nauka i szkolenie na optymistach. Potem przychodzi czas na start w regatach. Prezes Babula nie ukrywa, że pływanie to często walka ze swoimi słabościami.

– Kiedy tafla jeziora jest spokojna, to nie ma problemu, ale gdy przychodzi mocny wiatr, reakcje dzieci są rożne, czasami nawet płaczą – mówi. –Trzeba być sprawnym fizycznie, mieć mocnego ducha walki, żeby się z tym zmierzyć. Żeglarstwo to sport, który kształtuje w dzieciach i młodzieży osobowość.

W ubiegłym sezonie tarnobrzeski Jacht Klub Kotwica wyszkolił około setki dzieci. Szkolenie odbywało się podczas obozów żeglarskich. Było ich pięć. Odbywały się głównie na Jeziorze Tarnobrzeskim, które powstało na terenie starego wyrobiska kopalni siarki. Jezioro ma około 500 hektarów powierzchni i ponad 46 metrów w najgłębszym miejscu.

WARTO INWESTOWAĆ

Koszt jednej łodzi to ponad 4 tysiące złotych. Miasto kupiło ich dziewięć. Prezydent Tarnobrzega tłumaczy, że ze względu na trudną sytuację miejskiego budżetu, nie można unikać finansowania szkoleń dla dzieci i młodzieży oraz organizowania im czasu wolnego poprzez sport i rekreację.

– Najlepszą odpowiedzią na to, że warto inwestować jest ostatni start podopiecznego prezesa Babuli, który wygrał eliminacje do regat o Puchar Polski – przypomina prezydent Tarnobrzega.
W przyszłym roku miasto planuje zakup kolejnych łodzi typu optymist, które zostaną użyczone wodniakom z Jacht Klubu Kotwica.

Czytaj więcej o:
  • jacht klub kotwica
  • tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto jest najlepszym radnym w gminie Grębów [koniec]

wyniki głosowania
Liczba głosów: 169.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.