Ważna nagroda dla stróża prawa z Bodzentyna

Dodano: 23 lipca 2012, 21:34 Autor:

Starszy sierżant Witold Fijas z Komisariatu Policji w Bodzentynie jest jednym z pięciu funkcjonariuszy wyróżnionych w V edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł”. Nagrodę odebrał w Warszawie z rąk premiera Donalda Tuska.
Witold Fijas to jeden z pięciu policjantów wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie.

Witold Fijas to jeden z pięciu policjantów wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie. (fot. Policja)

Akcja "Policjant, który mi pomógł”

Konkurs organizowany jest przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy "Niebieskiej linii”, przedstawiciele Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz zwycięzcy przednich edycji, analizuje kandydatury nadsyłane przez Polaków i wybiera policjantów wyróżniających się postawą, podejściem do ludzi i służby.

- Byłem zaskoczony. Nie wiedziałem, że ktoś zgłosił moją kandydaturę. Mogę się tylko domyślać kto – mówi Witold Fijas, 39-letni policjant z 15-letnim stażem, detektyw zespołu kryminalnego bodzentyńskiej policji.
Podejrzewa, że do nagrody zgłosiła go kobieta, której pomógł w ciężkiej rodzinnej sprawie.

- Nie chcę mówić o szczegółach. Była dysfunkcyjna rodzina z małymi dziećmi, w której ojciec nadużywał alkoholu. Znałem sytuację, bo kiedy jeździłem w patrolu nie raz tam interweniowaliśmy. Żona mężczyzny, jak często bywa w takich sytuacjach, nie umiała poradzić sobie problemem, wstydziła się o nim mówić. Wreszcie przyszła do mnie z kuzynką i zapytały, co można zrobić – opowiada Witold Fijas i dodaje: - Dla mężczyzny sprawa skończyła się aktem oskarżenia. Udało nam się uświadomić mu, że jeśli nie zmieni swego zachowania, dzieci mogą trafić do zastępczych rodziców. Z tego co wiem, sytuacja w rodzinie poprawiła się.

Na V edycję konkursu "Policjant, który mi pomógł” wpłynęły dwa zgłoszenia od osób wskazujących na zaangażowanie Witolda Fijasa. Kapituła zdecydowała, że to jeden z pięciu policjantów zasługujących na nagrodę. Starszy sierżant z komisariatu w Bodzentynie odebrał ją w sobotę w Warszawie z rąk premiera Donalda Tuska.

Czytaj więcej o:
  • bodzentyn
  • nagroda
  • policja
  • witold fijas
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.