Rusza akcja "Szlachetna Paczka”. Ty też możesz pomóc!

Dodano: 28 lipca 2012, 15:00 Autor:

Już możesz przyłączyć się do inicjatywy "Szlachetna Paczka”. Ruszył nabór wolontariuszy, którzy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dotrą z prezentami do najbardziej potrzebujących rodzin.
Łukasz Mędrykowski, lider akcji "Szlachetna Paczka” w Tarnobrzegu zachęca do przyłączenia się do tej inicjatywy.

Łukasz Mędrykowski, lider akcji "Szlachetna Paczka” w Tarnobrzegu zachęca do przyłączenia się do tej inicjatywy. (fot. Grzegorz Lipiec)

Stowarzyszenie Wiosna od dwunastu lat organizuje pomoc dla najuboższych rodzin z całej Polski. W ramach akcji "Szlachetna Paczka” wolontariusze odwiedzają potrzebujące rodziny oraz poszukują darczyńców, którzy wsparliby rodzinę przygotowaną przez siebie paczką.

NA CZYM POLEGA

"Szlachetna Paczka” to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. W miastach akcją kierują liderzy, którzy zachęcają do współpracy wolontariuszy.

To właśnie oni docierają do rodzin w potrzebie i włączają je do projektu stając się opiekunem wybranej rodziny i dbając o to, by otrzymała ona jak najlepszą pomoc.

Na podstawie ankiety przeprowadzanej podczas spotkania, do projektu wybierane są tylko takie rodziny, które żyją w biedzie nie z własnej winy, i nie są roszczeniowe. Opis sytuacji rodzin i lista ich konkretnych potrzeb trafia do anonimowej internetowej bazy, z której korzystają darczyńcy, osoby przygotowujące paczki dla poszczególnych rodzin. Wolontariusz jest przewodnikiem w robieniu paczki, odpowiada za jej zawartość.

- Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia. Dopuszczalna jest również możliwość uczestniczenia w akcji wolontariuszy poniżej 18 roku życia, lecz w tym wypadku warunkiem jest działanie w zespołach dwuosobowych z osobą pełnoletnią - wyjaśnia Łukasz Mędrykowski, lider "Szlachetnej Paczki” w Tarnobrzegu.

Zainteresowani powinni wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i tam zgłosić swoją gotowość do udziału w akcji.

SZEROKA SKALA

O tym, jak popularna jest "Szlachetna Paczka” nie trzeba nikogo przekonywać.
- W trakcie dwunastej edycji pracować będzie 430 liderów, którzy stworzą zespoły z 7200 wolontariuszy. Chcemy przynieść pomoc dla 12 tysięcy rodzin w całym kraju - mówi Łukasz Mędrykowski. - W ubiegłym roku do inicjatywy zgłosiło się 150 tysięcy darczyńców.

Koszt jednej paczki dla potrzebującej rodziny to najczęściej około 1500 złotych. Co może się w niej znaleźć? - Najczęściej jest tam żywność, produkty z których dana rodzina może przygotować świąteczną kolację. Oczywiście zdarza się, że do paczek trafia odzież, albo darczyńca przekazuje pieniądze - dodaje przedstawiciel Stowarzyszenia Wiosna.
O tym, jak będzie rozwijać się akcja "Szlachetna Paczka” w naszym regionie będziemy Państwa informować na bieżąco.

Czytaj więcej o:
  • szlachetna paczka
  • tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy PSL podniesie się po kolejnej aferze i wejdzie do Sejmu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 119.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.