W Sielpi powstaje ciekawy film – można zagrać u boku znanej aktorki! (zdjęcia)

Dodano: 29 sierpnia 2012, 21:12 Autor:

Jedną z ról gra Monika Kwiatkowska – Dejczer znana z serialu "Złotopolscy”. Uwaga! Każdy może przeżyć filmową przygodę – poszukiwani są statyści.

Zostań statystą

Zdjęcia do filmu, który ma nosić tytuł "Ani drzewa, ani las”, trwają w Sielpi od środy, jednak jeszcze w piątek i w poniedziałek mieszkańcy Sielpi, Końskich czy innych miejscowości mają szansę przeżyć prawdziwą przygodę. Młodzi filmowcy potrzebują statystów, którzy tworzyliby grono wczasowiczów i uczestników zabawy. - Niestety, nie będziemy mogli im zapłacić za pracę, ale każdy otrzyma posiłek i transport z i do Końskich. Poszukujemy ludzi w różnym wieku, od 16 lat wzwyż. Sądzę, że będzie to fajna przygoda na koniec wakacji – powiedział Alex. Więcej informacji pod numerem telefonu Alexa: 787 983 864

Monika Kwiatkowska – Dejczer znana między innymi z roli żony posła Biernackiego w serialu "Złotopolscy” brała udział w zdjęciach do filmu fabularnego realizowanego w Sielpi przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. W środę przyglądaliśmy się przygotowaniom do zdjęć w Ośrodku Sportu i Rekreacji II.

Stare drewniane domki kampingowe w Ośrodku Sportu i Rekreacji II w Sielpi dawno już mają za sobą czasy świetności. Tymczasem nienowoczesność stała się ich atutem. Tu bowiem studenci Wydziału Radia i Telewizji imienia Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego postanowili nakręcić swój dyplomowy film fabularny. Jak się okazało, do realizacji swego dzieła poszukiwali ośrodka, który wygląda jak z lat 70. czy początku 80. XX wieku. Potrzebne były drewniane domki, świetlica, kawiarnia, las. To wszystko znaleźli w Sielpi.

Reżyserem przedsięwzięcia jest Paulina Nurkowska, operatorem Igor Połaniewicz, a aktorami studenci szkół filmowych i teatralnych z Warszawy, Łodzi i Krakowa. Opiekę nad produkcją sprawuje wykładowca młodzieży, znany reżyser filmowy i teatralny Filip Bajon.

Do ekipy dołączyła zawodowa aktorka Monika Kwiatkowska – Dejczer, która gra rolę mamy Kacpra, z którym wspólnie odpoczywa w Sielpi. Aktorka powiedziała nam, że jest na ziemi koneckiej po raz pierwszy i jak tylko skończy zdjęcia, pójdzie pospacerować po sielpiańskim molo i otaczających zalew lasach.

Alex Casianov, który pełni w produkcji funkcję drugiego reżysera, zdradził, że w inicjatywę zaangażowanych jest blisko 30 – osobowa grupa studentów. Akcja filmu dzieje się w Sielpi w latach 70.

– Będzie wątek miłosny, a także tajemnicza śmierć w zalewie i próba jej wyjaśnienia – zdradza reżyser.

– Chcemy oddać atmosferę, jaka panowała w kąpielisku przed 30 laty, zwracamy uwagę na detale z tamtych lat. Nasza scenograf Lidia Kanclerz z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i jej asystent Franek Warzecha ze szkoły w Szczecinie przygotowują świetlicę ośrodka na potrzeby filmu. Przywieszają modne w tym czasie serpentyny i bibułkowe ozdoby. W barku znajdują się butelki ze specjalnie przygotowanymi etykietami wódki czy piwa z tamtych lat.

Czytaj więcej o:
  • ani
  • ani
  • drzewa
  • film
  • las”
  • monika kwiatkowska – dejczer
  • plan
  • sielpia
  • zdjęciowy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Dramat na drodze. Dziecko zginęło w wypadku!

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.