Szkolne eldorado w Grójcu. Tam nie zamykają szkół

Dodano: 20 września 2012, 17:00 Autor:

W powiecie grójeckim zwolnienia nie dotknęły nauczycieli, nie zlikwidowano też żadnej placówki.

O zwolnieniach wśród nauczycieli i likwidacji placówek szkolnych głośno jest w całym kraju. Takie zmiany ominęły jednak rozległy powiat grójecki i gminę Grójec.

Zwolnienia nauczycieli jak już pisaliśmy mają miejsce w każdym powiecie. Cięcia najostrzej dotknęły Radom - 113 zwolnień i 238 ograniczeń etatu, a także powiat radomski - 21 zwolnień i 143 ograniczeń. W powiecie grójeckim zwolnień nie odnotowano.

POWIAT BEZ CIĘĆ

Na terenie powiatu działają trzy Licea Ogólnokształcące: w Grójcu, Nowym Mieście nad Pilicą i Warce a także cztery Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych w: Grójcu, Jasieńcu, Nowej Wsi i Warce i Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Grójcu z siedzibą w Nowej Wsi.

- W żadnej z placówek nie odnotowano zwolnień nauczycielskich jak również likwidacji nie uległa żadna ze szkół – mówi Elżbieta Wojtera, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Grójcu.

Na terenie gminy Grójec też obeszło się bez nauczycielskich zwolnień.

WIĘCEJ PRZEDSZKOLAKÓW

- Są nauczyciele emerytowani, z którymi umowa o pracę była zawierana na rok, teraz zaś nie została przedłużona. Pierwszeństwo w zatrudnieniu mają jak wiadomo absolwenci. Na terenie naszej gminy nie doszło do likwidacji szkół, wprost przeciwnie, trzeba było uruchomić dodatkowe oddziały przedszkolne – mówi Tadeusz Naduk, dyrektor Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Gminy Grójec.

Chodzi o Publiczne Przedszkole numer 2 w Grójcu przy ulicy Laskowej 6, w którym ze względu na dużą liczbę dzieci konieczne było uruchomienie trzech dodatkowych oddziałów: dwóch dla 3- latków i jednego dla – 4 latków.

- Oddziały działają na terenie miejscowej plebani przy ulicy Worowskiej 1a, ksiądz wyraził zgodę na takie działanie – mówi Tadeusz Naduk.

ROZBUDOWA W LESZNOWOLI

Od września przyszłego roku w Grójcu uruchomione zostanie nowo budowane, odpowiadające standardom unijnym przedszkole. Miejsce w nim znajdzie 150 dzieci.

Na terenie miasta i gminy Grójec działa łącznie sześć szkół podstawowych i jedno gimnazjum.

- W niektórych gminach szkoły, bądź ich filie są likwidowane u nas takie cięcia nie były konieczne. Przykładem jest szkoła w Lesznowoli, która jest rozbudowywana. To duża inwestycja, placówka zyska między innymi szatnie, świetlicę, stołówkę – zaznacza dyrektor Naduk.

Czytaj więcej o:
  • Grójec
  • nauczyciele
  • szkoła
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy uważasz, że w powiecie grójeckim dużo się dzieje?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 3.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.