Sandra Drabik zdobyła "złoto" w kategorii olimpijskiej w boksie

/dor/
Bardzo dobrze spisały się zawodniczki z Kielecczyzny na Mistrzostwach Śląska Kobiet w boksie. Sandra Drabik wygrała olimpijską kategorię 51 kilogramów.

Zawody odbyły się w gliwickiej hali Politechniki Śląskiej, wystartowało ponad 100 zawodniczek z 50 klubów z całej Europy. Świetnie wypadła Sandra Drabik ze Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce, która w olimpijskiej kategorii wagowej 51 kg seniorek nie miała sobie równych. - W półfinale przez RSC w II rundzie pokonała Annę Andrzejewską z Gwardii Łódź, a w finale jednogłośnie na punkty 5:0 wygrała z Janą Juranovą z Czech. To zwycięstwo bardzo cieszy, tym bardziej, że zostało odniesione w olimpijskiej kategorii wagowej - z zadowoleniem mówił Marek Soboń, trener Sandry Drabik.

W mistrzostwach startowały też zawodniczki Skalnika Wiśniowka. Juniorka Martyna Gil zdobyła złoty medal w kategorii 75 kg, a kadetka Sara Domagała sięgnęła po "brąz" w 46 kg.