Rondo w Staszowie prawie gotowe. Radość mąci popękany asfalt

Dodano: 25 września 2012, 14:06 Autor:

Rondo u zbiegu ulic Kolejowej, Targowej i Obwodnicy Południowej już "ratuje” życie kierowcom. Szybko i tanio znaczy dobrze? To się okaże. Wątpliwości są.
Jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Staszowie odchodzi do lamusa. Rondo ma być receptą na kolizje i wypadki w tym miejscu.

Jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Staszowie odchodzi do lamusa. Rondo ma być receptą na kolizje i wypadki w tym miejscu. (fot. Marcin Jarosz)

Przeczytaj więcej
Wjazd na rondo od strony ulicy Targowej. Czy drogowcy usuną wady przed położeniem ostatniej warstwy asfaltu?

Wjazd na rondo od strony ulicy Targowej. Czy drogowcy usuną wady przed położeniem ostatniej warstwy asfaltu? (fot. Marcin Jarosz)

Odcinek drogi wojewódzkiej Chmielnik - Osiek, przebiegający przez Staszów to jeden z najruchliwszych szlaków komunikacyjnych na terenie miasta.

Droga od lat wymagała natychmiastowej naprawy. W niektórych fragmentach cała jezdnia składała się ze zbitych łat, którymi próbowano wypełnić dziury i koleiny. Szczególnie niebezpiecznie było na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Obwodnicą Południową. Często dochodziło tutaj do kolizji spowodowanych wymuszaniem pierwszeństwa przez kierujących.

Zwłaszcza w poniedziałki - dni targowe, kierowcy jadący od strony Połańca, czy też ulicy Kolejowej mieli duży problem z włączeniem się do ruchu. Powstałe rondo ma im ułatwić życie i sprawić, że będzie tutaj znacznie bezpieczniej.

Prace przygotowawcze do budowy ronda rozpoczęły się pod koniec lipca. Po dwóch miesiącach obiekt jest już niemal gotowy. Rondo będzie dość płaskie, bez usypanej wysoko wysepki. Jego pierścień wykonano z kostki granitowej, natomiast na środku zostanie posiana trawa. Jedynym elementem, który na razie przeszkadza w dokończeniu budowy jest słup oświetleniowy – pozostałość po starym skrzyżowaniu. Okazuje się, że drogowcy nie będą go wymieniać na nowy.

- Do końca września wokół ronda powinno pojawić się oznakowanie poziome i pionowe. Chcemy żeby do tego czasu odcinek był już całkowicie przejezdny - mówi Maciej Grzeszczak, który z ramienia Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich odpowiada za przebieg inwestycji. A co z oświetleniem?

- Słup oświetleniowy, który na razie mieści się na obwodzie obiektu zostanie przeniesiony w centralny punkt ronda - dodaje Grzeszczak.

Zanim drogowcy wezmą się za malowanie jezdni będą musieli położyć ostatnią warstwę asfaltu. Czy zdążą zawczasu usunąć buble na istniejącej nawierzchni? Na wjeździe na rondo od strony ulicy Targowej zauważyliśmy, że nowe asfaltowe podłoże jest już mocno popękane.

Czytaj więcej o:
  • rondo
  • staszów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy wierzysz w powodzenie inwestycji Nemeksu w Połańcu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 61.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.