Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sympatyczny jubileusz "Bezpiecznego Domu " w Kielcach

Iwona ROJEK
W czasie jubileuszu władze stowarzyszenia, członkowie, wspólpracownicy, ofiary podsumowali to czego udało im się dokonać w czasie roku istnienia.
W czasie jubileuszu władze stowarzyszenia, członkowie, wspólpracownicy, ofiary podsumowali to czego udało im się dokonać w czasie roku istnienia.
- Ostatnia sytuacja z aktorką Katarzyną Figurą pokazala, że przemoc może dotyczyć wszystkich bez względu na status zawodowy, czy majątek - mówi Anita Majkowska, prezes fundacji “Bezpieczny dom". - Po pierwszym roku naszego istnienia chcemy nadal się rozwijać i stosować skuteczne metody pomocy.

Podczas bardzo sympatycznego spotkania jubileuszowego prezes podkreśliła, że pierwszy rok działalności był bardzo pracowity. - Pomogliśmy wielu pokrzywdzonym kobietom, cały czas udzielamy bezpłatnych porad prawnych i konsultacji psychologicznych, zorganizowaliśmy prezenty dla najuboższych dzieci - wyliczała. - Zorganizowaliśmy merytoryczną konferencję zatytułowaną “Przerwać milczenie" , która zachęciła wielu do szukania pomocy. Współpracują z nami prawnicy, psychologowie i pedagodzy, którzy ratują dzieci, bo tam gdzie jest przemoc zawsze cierpią najmłodsi.

Gościem spotkania jubileuszowego był senator Krzysztof Słoń. Co roku bierze udział w w kampanii Białej wstążki, która w całości poświęcona jest przemocy. - Nie jest żadnym wstydem mówienie o tym, że się ofiarą, największym wstydem jest bycie sprawcą - podkreślił. - A nic nie usprawiedliwia jej stosowanie wobec najbliższych.

- Nadal mamy ogromnie dużo zapału, mnóstwo pomysłów i wiele ciekawych planów na dalsze lata - zdradza zarząd. - Chcemy zorganizować warsztaty dla osób poszkodowanych, trening zastępowania agresji innymi uczuciami, stworzyć grupę wsparcia dla dzieci, pomóc opanować sztukę mediacji, stworzyć sekcję artystyczną, turystyczną i sportową dla kobiet, aby nie siedziały w domu i nie zamartwiały się, kształtować świadomość społeczeństwa w zakresie przeciwdziałania przemocy oraz przełamywać panujące stereotypy. Myślimy o tym, aby powołać filie w malutkich miejscowościach, aby kobiety mieszkające na wsi wyrwały się z zaklętego kręgu przemocy. Chcemy dodać im otuchy i wsparcia, a także przekazywać wiedzę na temat tego, jakie mechanizmy rządzą stosowaniem przemocy. Władze stowarzyszenia podziękowały również Salezjanom, którzy ostatnio użyczyli im drugiego lokalu przy ulicy Górniczej w Kielcach.

Wiceprezes Jagodzińska dopowiedziała, że w dalszym ciągu zapraszają wszystkich chętnych do współpracy z nimi - Czekamy na pedagogów, psychologów, policjantów, ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wspomóc działalność naszego stowarzyszenia - mówi. - W prężnej grupie działa się o wiele skuteczniej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie