Bajkowe urodziny "wutezetu". Huczna gala w Kazimierzy

Dodano: 5 października 2012, 17:24 Autor:

Dziesiątą rocznicę powstania obchodzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Kazimierzy Wielkiej. Jubileuszowa feta odbywa się w piątkowe popołudnie, w lokalu Bajka.

Uroczystości rocznicowe rozpoczął przemarsz przez miasto - z siedziby "wutezetu" przy ulicy Kościuszki do Bajki przy kolejowej. Trasa liczyła, bagatela, ponad dwa kilometry, a rozśpiewaną kolumnę eskortował radiowóz policyjny.

- 10 lat minęło jak jeden dzień - przyznała ze wzruszeniem kierownik WTZ Balbina Chećko. Historię powstania i działalności placówki przypomniał Stanisław Kuc, prezes kazimierskiego Stowarzyszenia Promyk Nadziei, który położył największe zasługi w utworzeniu ośrodka dziennego pobytu dla osób specjalnej troski.

Do "wutezetu" przy ulicy Kościuszki uczęszczają na zajęcia mieszkańcy wszystkich pięciu gmin powiatu kazimierskiego; w sumie 40 osób. Mają do dyspozycji osiem pracowni, a opiekę sprawuje doświadczona kadra pedagogiczna.

Po części oficjalnej piątkowej uroczystości obejrzeliśmy prezentację multimedialną o działalności placówki-jubilatki. Były także występy artystyczne i pyszny obiad. A potem wszyscy... ruszyli w tany. Świąteczna atmosfera udzieliła się zarówno podopiecznym "wutezetu", jak i zaproszonym gościom. Rocznicowa feta w Bajce potrwa do wieczora.

Czytaj więcej o:
  • święto
  • bajka
  • jubileusz
  • Kazimierza Wielka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy na terenie powiatu kazimierskiego jest dostateczna liczba ścieżek do uprawiania turystyki rowerowej?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 6.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.